Teema: Eeposed, legendid, müüdid
Pealkiri:
BeowulfAutor(id): H.E. Marshall
Kujundaja: Catherine Zarip
Kirjastus: Avita
Linn: Tallinn
Aasta: 2009
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Ilmar Rattus
ISBN: 9789985215166
Lehekülgi: 94
Sari: Eeposed ja lood
Seisukord: normaalses korras raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned kiletatud
Mõõdud: 145 × 200 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
Sari «Eeposed ja lood» koondab eurooplaste suurte eeposte ja kangelaslugude ümberjutustusi. Noorel lugejal on võimalik kaasa elada nende vanade teoste põhisündmustikule ja tutvuda kesksete tegelastega, nii saab ta ettekujutuse, kuidas toonased inimesed mõistsid ennast ja maailma enda ümber.
«Beowulf» põhineb anglosaksi eeposel ning jutustab samanimelise sangari vägitegudest. Beowulf sõidab Taanimaale, et tappa taanlasi kimbutav koletis Grendel, kellest keegi polnud veel jagu saanud. Ta alistab ka Grendeli ema, hirmuäratava järvenõia. Naasnud kodumaale, saab Beowulfist oma rahva kuningas. Hiljem võitleb ta kohutava tulelohega, kuid peab võidu eest maksma oma eluga.
Originaali pealkiri Stories of Beowulf. Eesti keeles
Märksõnad
vanainglise
anglosaksi
eeposed
mugandused
lastekirjandus
jutustused
Eeposed ja lood
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Beowulf, H.E. Marshall, Avita 2009Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
V. Pronnikov, I. Ladanov, Jaapanlased. Etnopsühholoogilised visandid,
Olion, 1992, hind: 7,50 eurot
Koostanud Mall Hiiemäe, Eesti rahvakalender VI,
Eesti Raamat, 1994, hind: 27,00 eurot
Matthias Johann Eisen. Koostanud Herbert Tampere, Esivanemate varandus (muistendid),
Eesti Riiklik Kirjastus, 1958, hind: 6,00 eurot
Toimetanud Ülo Tedre, Eesti rahvalaulud 3. kd. 2. vihk. Antoloogia,
Eesti Raamat, 1971, hind: 6,00 eurot
Koostanud Reet Hiiemäe, Eesti õpilaste üleloomulikud kogemused,
Eesti Kirjandusmuuseum, 2019, hind: 6,00 eurot
Pille Runnel, Osalus muuseumides,
Eesti Rahva Muuseum, 2014, hind: 15,00 eurot
Tartu Ülikool, Viljandi Kultuuriakadeemia, rahvusliku käsitöö osakond; peatoimetaja ja eessõna: Priit-Kalev Parts, tegevtoimetaja Madis Rennu, Käegakatsutav / The tangible. Studia Vernacula 5/2014,
TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, 2014, hind: 8,00 eurot
Hella Keem, Eesti murded III. Tartu murde tekstid,
Valgus, 1970, hind: 14,00 eurot
Koostanud Martin Kala. Toimetaja Tiina Väljaste. Eessõna: Toomas Hendrik Ilves, Eesti mütoloogiad. Arvamusring tänase Eesti teemadel,
Eesti Päevaleht, 2008, hind: 13,00 eurot
Juri Lotman, Kultuur ja plahvatus,
Varrak, 2001, hind: 34,00 eurot
Kultuur all on 4843 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!