Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Maal ja merel ning õhusAutor(id): Karl Abel
Kirjastus: Rahvusarhiiv
Linn: Tartu
Aasta: 2025
Originaalkeel:
ISBN: 9789949630233
Lehekülgi: 432
Sari: Uurimusi ja allikmaterjale Eesti sõjaajaloost 12
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Suurus: kõvas köites
Sisu:
Sõjaväelendur kolonelleitnant Karl Abel (1885–1977) elas pika ja seiklusrikka elu. Tänu haridusjanule sai paljasjalgsest Tartu agulipoisist Vene keiserliku armee kaadriohvitser tundmatus ja eksootilises Kaug-Idas. Ilmasõda alustas ta Siberi kütipolgu rooduülemana, aga lõpetas korpuse lennusalga eesotsas, omades lenduri ja lendurvaatleja kutset ning kuut lahinguordenit. Järgnesid rasked ja ohtlikud aastad Kaug-Idas, kus tuli laveerida Jaapani sõjaväelaste, punaste partisanide ja valgete sõjapealike vahel, ning põgenemine punaste eest. Pikk laevasõit ümber Aasia tõi Karl Abeli ja tema perekonna lõpuks taas kodumaale.
Eestis tõusis ta lennubaasi aviotöökodade (hilisem aviotehas) ülemaks, kogus tuntust pommide ja sihikute konstruktorina. Teise maailmasõja tegi Karl Abel läbi Omakaitse pataljoniülemana, esialgu Petseris ja hiljem Haapsalus. Haapsalust algas ka tema ja tema perekonna teistkordne põgenemine punaste eest — paadiga Rootsi kuningriiki. Ning rohkem kui 30 pagulusaastat Rootsis: põgenikelaagris, juhutöödel ja lõpuks pensionärina.
Märksõnad:
Rahvusarhiiv
Uurimusi ja allikmaterjale Eesti sõjaajaloost
ajalugu
biograafiad
mälestused
sõjandus
teadus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Maal ja merel ning õhus, Karl Abel, Rahvusarhiiv 2025Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Koostanud Mart Arold, Märtsivapustused. Avaldamata arhiividokumente aastaist 1949 ja 1950,
Tungal, 1995, hind: 5,00 eurot
Wilhelm Johanning, Die Glocken von Kambja,
K. Laanesaar, 2004, hind: 14,00 eurot
Andi Meister, Lõpetamata logiraamat. Mayday Estonia III,
BNSi Kirjastus, 1997, hind: 23,00 eurot
Hillar Palamets, Koduloolise materjali kasutamise teoreetilised alused ajaloo õpetamisel 4. klassis,
Tartu Riiklik Ülikool, 1962, hind: 3,00 eurot
Jaak Sarapuu, Eesti ajaloo lugemik põhikoolile 1. osa,
J. Sarapuu, 1997, hind: 6,00 eurot
koostanud Mäido Soosalu, Tartu Katse-remonditehas eile, täna ja homme,
Valgus, 1974, hind: 3,50 eurot
Koostanud Mart Liira, Tahkuranna kroonuvald ja riigitalupojad. Ajaloost II,
2009, hind: 9,00 eurot
Toimetanud Karl Siilivask, Tartu Ülikooli ajaloo küsimusi XIX. Humanitaarteaduste koolkondade, ideede ja teooriate areng Tartu Ülikoolis. (Tartu Riikliku Ülikooli ajaloo muuseumi materjalid),
Tartu Riiklik Ülikool, 1987, hind: 5,00 eurot
Kultuuriloost noorteadlaste pilguga 1. osa,
TPÜ kirjastus, 2003, hind: 4,00 eurot
August Traksmaa, Eesti Vabadussõda 1918-1920 (I-II osa),
Mats, hind: 45,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3494 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!