Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Elusid ja eluruumeAutor(id): Ott Kurs
Kujundaja: Mari Ainso
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2009
Originaalkeel:
ISBN: 9789985773338
Lehekülgi: 240
Sari: Ilmatargad
Seisukord: normaalses seisukorras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 146 × 207 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Geograaf Ott Kursi artiklikogumikus põimub isiklik mälestuslik aines teadusloolise ja teaduslikuga. Vormilt on tegemist raamatuarvustuste, ettekannete, kirjavahetuste ja maateaduslike kirjeldustega.
Kogumik algab isikulugudega: baltisaksa maadeavastajaist, saksa inimgeograafidest, Eestis tegutsenud soome teadlastest ning eesti oma teadus- ja kirjameestest.
Raamatu teises pooles käsitletakse loodus- ja inimruume ning viimaste jagunemist poliit- ja haldusruumideks, samuti nende kõikide nimestamist. Eestis praegu rohkem või vähem aktuaalsete küsimuste taustal äratavad tähelepanu pealkirjad nagu “Eesti piirid Euroopa riikide taustal” ja “Setud ida poolt vaadatuna”, või seisukoht, et Eestis oleks otstarbekas taastada sajandite jooksul kujunenud keskuste ja tagamaade ning piiridega ajaloolised maakonnad vastandatult praegusele 15 maakonnale – need on endised maarajoonid, mille halduspiirid lõhuvad tihtilugu linnade tagamaade terviklikkuse
Ilmatargad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Elusid ja eluruume, Ott Kurs, Ilmamaa 2009Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Koostanud Mart Arold, Märtsivapustused. Avaldamata arhiividokumente aastaist 1949 ja 1950,
Tungal, 1995, hind: 5,00 eurot
Rodney Castleden, Võitlus Trooja pärast,
Argo, 2008, hind: 9,00 eurot
Wilhelm Johanning, Die Glocken von Kambja,
K. Laanesaar, 2004, hind: 14,00 eurot
Andi Meister, Lõpetamata logiraamat. Mayday Estonia III,
BNSi Kirjastus, 1997, hind: 23,00 eurot
Oswald Spengler, Õhtumaa allakäik. I ja II köide,
Ilmamaa, 2012, hind: 80,00 eurot
Sun Bin ja Sun Zi, Sõja seadused,
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused, 2001, hind: 24,00 eurot
John B. Teeple, Maailma ajalugu,
Varrak, 2004, hind: 28,00 eurot
Hillar Palamets, Koduloolise materjali kasutamise teoreetilised alused ajaloo õpetamisel 4. klassis,
Tartu Riiklik Ülikool, 1962, hind: 3,00 eurot
Jaak Sarapuu, Eesti ajaloo lugemik põhikoolile 1. osa,
J. Sarapuu, 1997, hind: 6,00 eurot
koostanud Mäido Soosalu, Tartu Katse-remonditehas eile, täna ja homme,
Valgus, 1974, hind: 3,50 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6092 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!