Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
LaevahukuloodAutor(id): Vello Mäss
Kujundaja: Tiina Alver
Kirjastus: Ilo
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel:
ISBN: 9985578186
Lehekülgi: 272
Seisukord: kaaned kohati kulunud ja nurkadest pisut katki, sisu korras
Suurus: suures formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T217# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.
Eesti Meremuuseumi merearheoloogiateaduri ja uurimislaeva kapteni kirjutatud "Laevahukulood" on valdavalt Läänemere- ja Eesti-keskne populaarteaduslik jutustus huvitavamatest ja õpetlikumatest laevahukkudest siinsetel vetel, nende põhjustest ja tagajärgedest. Raamatus antakse ülevaade meremuuseumi paljuaastasest merearheoloogilisest otsimis- ja uurimistööst, selgitatakse põhjusi vrakkide uurimiseks ja kaitseks, tuuakse näiteid nii meie kui ka naabermereriikide probleemidest, seadusandlusest ja seaduste puudumisest ning valgustatakse merekultuuri olemust.
Laiemale avalikkusele, eriti merendusajaloo- ja vrakisukeldumis-huvilistele mõeldud raamat on värvipiltidega rikkalikult illustreeritud ja peaks oluliselt avardama lugejate silmaringi meie väga huvitavast merekultuuripärandist.
Hind:
20,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Hillar Palamets, Koduloolise materjali kasutamise teoreetilised alused ajaloo õpetamisel 4. klassis,
Tartu Riiklik Ülikool, 1962, hind: 3,00 eurot
Jaak Sarapuu, Eesti ajaloo lugemik põhikoolile 1. osa,
J. Sarapuu, 1997, hind: 6,00 eurot
koostanud Mäido Soosalu, Tartu Katse-remonditehas eile, täna ja homme,
Valgus, 1974, hind: 3,50 eurot
Koostanud Mart Liira, Tahkuranna kroonuvald ja riigitalupojad. Ajaloost II,
2009, hind: 9,00 eurot
Toimetanud Karl Siilivask, Tartu Ülikooli ajaloo küsimusi XIX. Humanitaarteaduste koolkondade, ideede ja teooriate areng Tartu Ülikoolis. (Tartu Riikliku Ülikooli ajaloo muuseumi materjalid),
Tartu Riiklik Ülikool, 1987, hind: 5,00 eurot
Kultuuriloost noorteadlaste pilguga 1. osa,
TPÜ kirjastus, 2003, hind: 4,00 eurot
August Traksmaa, Eesti Vabadussõda 1918-1920 (I-II osa),
Mats, hind: 45,00 eurot
toimetanud: Rutt Tänav, Merike Kask, Läbi paeselt halli argipäeva II. Pajusi valla lood,
Vali Press, 2006, hind: 8,00 eurot
idee autor Heldur Lääne; koostaja Rein Viru; toimetanud Merike Kask; eessõna: Reet Alev, Läbi paeselt halli argipäeva... Pajusi valla lood,
2006, hind: 12,00 eurot
Koostanud: Albert Ivask, Haakristi haardes. Endiste fašismivangide mälestusi,
Eesti Raamat, 1979, hind: 4,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6092 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!