Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Jumala sõda. Ristisõdade uus ajaluguAutor(id): Christopher Tyerman
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2010
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Marek Laane
ISBN: 9789985320969
Lehekülgi: 960
Seisukord: pisut määrdunud lehtede servad, muus osas normaalses korras raamat
Mõõdud: 166 × 246 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Vägivalda, julmust ja kirge täis sündmused, mida me nimetame ristisõdadeks, kujundasid Euroopa ja Lähis-Ida inimeste elusid terveid sajandeid. Usukirest, varaihalusest ning huvist maa ja saatuse vastu üles kihutatud sõjaväed liikusid mööda Vahemere rannikuid ja mööda merd, et asutada islami maailma rannaalal kristlaste sõjalised kolooniad.
„Jumala sõda“ annab jõulise ja erutava ülevaate möödaniku erakordsetest sündmustest. Christopher Tyerman pajatab väga asjatundlikult ja nauditavalt kuulsatest sõjakäikudest alates Esimesest ristisõjast, millega vallutati Lähis-Ida suuri linnu, kuni kuningas Louis IX võimsa, ent katastroofilise VII ristisõjani, mis leidis armetu otsa soises Niiluse deltas. Kuid lisaks sellele kirjeldab Tyerman, kuidas ristisõjad kujundasid Euroopat ennast – alates muslimivastastest ristisõdadest, millest sündisid Portugal ja Hispaania, kuni paganatevastaste ristisõdadeni, millega rajati Preisimaa ja kristlik Kesk-Euroopa, ja jõhkrate hereetikutevastaste ristisõdadeni, mis laastasid Provence´i.
Ristisõjad lõid ja hävitasid paljude keisrite, kuningate ja hertsogite maine. Samuti muutsid nad põhjalikult kirikut, andes sootuks teise ilme paavstide võimule ning tekitades Templiordu, hospitaliitide, Saksa Ordu ja teiste rüütliordude kujul kristluses senitundmatu usulise sõjamehe vormi.
Lõpuks langesid kõik ristisõdijate linnused ning juba muslimite vasturünnakute ohus hääbus kogu ristisõjatraditsioon, jättes suure osa Euroopast muslimite võimu alla. „Jumala sõda“ näitab selgelt, et ristisõdade vahest kõige sügavama tähendusega tagajärg oli Euroopa ümberkujunemine, Euroopa toimemehhanismide ja maailmanägemuse muutumine.
Hind:
50,00 EURTeema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Koostanud Mare Oja, Mare Räis ja Ene Tannberg, Ajalugu. Riigieksam 2003. Riigieksam 2004,
Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskus, 2003, hind: 8,00 eurot
Mait Kõiv, Vanaaeg (õpik),
Avita, 1998, hind: 9,00 eurot
Simon Sebag Montefiore koos Dan Jonesi ja Claudia Rentoniga. Toimetanud Õie Kilter, 101 ajaloo suurkuju. Maailmakuulsaid mehi ja naisi,
Varrak, 2008, hind: 14,00 eurot
Kuulsuse lippude all,
Haamer, 2015, hind: 4,00 eurot
Jacques Le Goff; sarja koostaja Marek Tamm, Raha või elu. Majandus ja religioon keskajal,
Varrak, 2002, hind: 15,00 eurot
Eric R. Dodds, Paganad ja kristlased ängistuse ajastul,
Varrak, 2003, hind: 19,00 eurot
Arlette Farge, Jacques Revel; sarja koostaja Marek Tamm, Mässu loogika. Lasteröövide afäär Pariisis,
Varrak, 2005, hind: 19,00 eurot
Paul Hofmann, Vatikani naised. Naiste mõju Pühale Toolile,
Tormikiri, 2003, hind: 2,50 eurot
Joel Levy, Atlantise ja teiste kadunud tsivilisatsioonide atlas. Avasta Atlantise, Lemuuria, Mu ning teiste iidsete tsivilisatsioonide ajalugu ja tarkus,
Varrak, 2007, hind: 25,00 eurot
Koostanud: Enno Tammer, Tsunami. Elu pärast katastroofi,
Tammerraamat, 2005, hind: 3,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1909 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!