Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Normandia dessantAutor(id): Jonathan Bastable
Kujundaja: Piret Niinepuu-Kiik
Kirjastus: Tänapäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2005
Originaalkeel: inglise keelest
Tõlkija: Helen Urbanik
ISBN: 9985623363
Lehekülgi: 368
Seisukord: kohati kulunud kaaned ja muljutud olek, raamatukogust kustutatud eksemplar, sisu normaalses korras
Mõõdud: 150 × 220 mm
Suurus: tavaformaadis kõva kaanega
Sisu:
Pealtnägijate mälestusi 6. juunist 1944.
6. juuni 1944 ehk nn D-Day oli päev, mil toimus II maailmasõja otsustavamaid operatsioone – Normandia dessant, mille käigus tungis 150 000 Briti, Ameerika ja Kanada sõdurit üle La Manche’i väina Prantsusmaa rannikule. Järgnenud lahingud panid aluse fašistliku Saksamaa ülemvõimu kukutamisele Euroopas.
Raamatusse on kogutud operatsioonis osalenute isiklikke mälestusi, lõike hukkunute päevikuist ja kirjadest ning ellujäänute seniavaldamata memuaare ja intervjuusid. Tulemuseks on usaldusväärne ja vahetu ülevaade maailma ajaloos pöördeliseks kujunenud päeva sündmustest.
Jonathan Bastable on tegutsenud The Sunday Times'i ja teiste väljaannete väliskorrespondendina, teinud muuhulgas reportaaže Vene parlamendihoone kaitsmiselt 1993. aastal ja Armeenia–Aserbaidžaani sõjast, toimetanud mitmeid populaarseid raamatuid ning kirjutab praegu kaht romaani. «Normandia dessandis» on ta kindralite, reameeste, riigitegelaste ja tsiviilisikute tunnistused oskuslikult ladusaks jutustuseks põiminud.
teine maailmasõda
Hind:
15,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Thomas B. Costain, Viimased Plantagenetid,
Eesti Raamat, 2000, hind: 14,00 eurot
Mati Laur, Eesti ala valitsemine 18. sajandil (1710-1783),
Eesti Ajalooarhiiv, 2000, hind: 15,00 eurot
Eesti Riigiarhiiv; koostanud Heino Arumäe; dokumendid välja selgitanud ja tõlkinud Tiit Arumäe, Eesti ja Soome suhted 1920-1925. Dokumentide kogumik,
Umara, 1997, hind: 15,00 eurot
Ea Jansen, Vaateid eesti rahvusluse sünniaegadesse,
Ilmamaa, 2004, hind: 18,00 eurot
koostanud ja toimetanud Marika Mägi, Eesti aastal 1200,
Argo, 2003, hind: 17,00 eurot
Eesti diviisi struktuur ja ohvitseride koosseis II maailmasõjas,
Eesti Riigikaitse Akadeemia Kirjastus, 1998, hind: 10,00 eurot
koostanud Jüri Kivimäe ja Lea Kõiv, Tallinn tules. Dokumente ja materjale Tallinna pommitamisest 9./10. märtsil 1944,
Tallinna Linnaarhiiv, 1997, hind: 6,00 eurot
Kristi Kukk, Väikerahvuste ajalookäsitluste genees ja narratiivid. Eesti võrdluses teiste Põhjala ja Baltikumi mittedominantsete rahvustega 19. sajandist kuni Teise maailmasõjani,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2013, hind: 13,00 eurot
Hillar Palamets, Bütsantsi ja Araabia kalifaadi kultuurist ja olustikust,
Valgus, 1991, hind: 7,00 eurot
Jaan Hatto, Kuhu kadus Eesti demokraatia?,
Matrix, 2011, hind: 14,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6151 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!