Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Suvi Kreeka tavernis. MälestusedAutor(id): Tom Stone
Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2004
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Tiina-Mai Nõmmik
ISBN: 9949409314
Lehekülgi: 262
Seisukord: normaalses korras raamat, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 152 × 218 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T291# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.
Ühel suvel läks Tom Stone Kreekasse, et kirjutada romaani - ning jäi sinna kahekümne kaheks aastaks. Patmosel, väikesel saarel, kus püha Johannes kirjutas oma Ilmutusraamatu, armus autor Danielle'i - kaunisse prantslannasse.
Seitse idüllilist aastat hiljem, pärast nende teise lapse sündi, kolisid nad Patmoselt Kreetale, kus Stone asus tööle õpetajana ja Danielle maalis ikoone turistidele. Kuid Stone'i süda oli endiselt Patmosel ja kui helistas tema vana sõber Theológos ning pakkus talle partnerlust tavérna's «Ilus Helena», haaras Stone võimalusest ja pöördus tagasi Patmosele.
Patmosel avastas Stone enda suureks üllatuseks, et ta ei ole enam vana sõber või patroon, vaid konkurent ja teenindaja. Enam ei olnud aega juua hommikuti mõnuga kohvi ega istuda sõpradega tunde lõunasöögilauas.
Tavérna suleti kell 3 hommikul, et see kaluritele jälle hommikul kell 7 avada. Raske töö ja Theológosega jagelemise kõrval oli ka palju rõõme - saare kaunis loodus, aastatepikkused sõprussuhted ja edust tekkiv adrenaliin, kui kumu Stone'i suurepärastest roogadest levima hakkas ja kui õhtusöögile tuldi jahtidega isegi Mykonoselt.
Kõigel kaunil on aga lõpp, ja nii saabus augustis lõpp ka Tom Stone'i tavérna-karjäärile.
Raamatu muudavad eriliseks «Ilusa Helena» menüü ja sellele järgnevad Tom Stone'i retseptid, tema variatsioon tradistioonilisest Kreeka tzatzíki'st, tema enda retsinakana ja moussaka.
Märksõnad:
saared
eluolu
toitlustusettevõtted
toitumistavad
kirjanikud
lavastajad
mälestused
toiduretseptid
Hind:
10,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Anatoli Solovtsov, Fryderyk Chopin. Elu ja looming,
Eesti Raamat, 1965, hind: 5,00 eurot
Mihkel Raud, Musta pori näkku,
Tammerraamat, 2008, hind: 12,00 eurot
Pierre Brunel, George Sand ja Frederic Chopin. Vastandite kirg,
Olion, 2001, hind: 3,00 eurot
Elmar Orav, Kui me viil latse ollimi,
2015, hind: 6,00 eurot
Vaino Kallas, Mööda käidud teed,
V. Kallas, 2008, hind: 7,00 eurot
Friedebert Tuglas, Juhan Liiv,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1958, hind: 7,00 eurot
Hella Wuolijoki, Koolitüdrukuna Tartus 1901-1904,
Eesti Raamat, 1995, hind: 10,00 eurot
Koostanud Karl Mihkla ja Elem Treier, Eduard Vilde kaasaegsete mälestustes. Memuaarmaterjale ja dokumente,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 6,00 eurot
Erik Schmidt, Minu onu Bernhard Schmidt,
Ilmamaa, 2002, hind: 17,00 eurot
Anne-Mari Alver, Vägivalla tütred,
Hai Uim, 2003, hind: 15,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4420 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!