Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Acta semiotica 9Autor(id): Andreas Ventsel, Peeter Selg, Mari-Liis Madisson, Ott Puumeister
Kujundaja: Rauno Thomas Moss
Kirjastus: Eesti Semiootika Selts
Linn:
Aasta: 2012
Originaalkeel:
ISBN: 9789949307166
Lehekülgi: 282
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 143x203 mm
Suurus: tavaformaadis pehmete kaantega
Sisu:
Tegemist on erinumbriga “Poliitilisuse semiootika”, kus fookusesse on asetatud poliitiliste protsesside erinevate aspektide uurimine. Nii koondab kogumik artikleid identiteetide konstrueerimise, poliitilisele kommunikatsiooni, mitmesugustele võimumehhanismide ning (aja)kirjanduse ideoloogilisuse problemaatikast. Poliitilisust kui protsessi mõistetakse siinses kontekstis permanentse antagonismina ühiskondlikus läbikäimises, mida ei saa kunagi täielikult või lõplikult lahendada. Mõiste poliitilisus osutaks seega teatud ühiskondlike suhete liigendamise protsessile ja loogikale, mille kaudu seda antagonismi püütakse ajutiselt lahendada. Semiootika vaatepunktist võib poliitilisust mõista kui võimusuhte väljendust erinevates semiootilistes süsteemides ja nende süsteemide vahel. Kuna sotsiaalsed tingimused ja semiootiline kontekst muutuvad pidevalt, siis on iga kord/korrastatus mingite teiste korrastatuse konfiguratsioonide välistatus ning seetõttu on võim alati igas tähistamisprotsessis kohal. Poliitilisuse semiootika kui distsipliini eesmärgiks olekski niisuguselt protsessuaalselt määratletud võimusuhete tuvastamine erinevates tähistamispraktikates ja nende tähistamisloogikate analüüs.
Just niisuguste ühiskondlike korrastatuste analüüsimisega ja mõtestamistega käesoleva ajakirja numbri autorid tegelevadki.
Kõnealust numbrit rikastab asjaolu, et artiklite autorid on erineva distsiplinaarse taustaga, mitmesugustes tähistamispraktikates avalduvate võimusuhete analüüsile on lähenetud nii semiootika, politoloogia, sotsioloogia kui ka kirjandusfilosoofia perspektiivist.
Kahtlemata on kõnekas ka tõik, et lisaks eesti autoritele Ott Puumeisterile, Jaak Tombergile, Rein Ruutsoole, Peeter Selgile, Mari-Liis Madissonile, Andreas Ventselile, Juhan Saharovile, Anu Haamerile, Igor Gräzinile ja Silvi Saluperele on oma panuse andnud ka soome sotsioloog Risto Heiskala ning itaalia päritolu semiootik Remo Gramigna.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Acta semiotica 9, Andreas Ventsel, Peeter Selg, Mari-Liis Madisson, Ott Puumeister, Eesti Semiootika Selts 2012Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
Kai Laitinen, Satu Apo, Gun Herranen, Soome kirjanduse ajalugu,
Vagabund, 1994, hind: 6,00 eurot
Reet Neithal; draamaterminid: Lehte Tavel, Mis on mis kirjanduses. Kirjandusterminite leksikon keskkoolile,
Koolibri, 1999, hind: 15,00 eurot
Anneli Mihkelev, Vihjamise poeetika,
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, 2005, hind: 9,00 eurot
Kaisa Häkkinen, Keeleteaduse alused,
Eesti Keele Sihtasutus, 2007, hind: 5,50 eurot
Helika Mäekivi, Argo Mund, Tuuli Rehemaa; koostaja Helika Mäekivi ; toimetaja Egle Pullerits, Õigekirjutuse näpunäiteid,
Keelehooldekeskus, 2013, hind: 5,00 eurot
Oskar Kruus, Bernard Kangro. Elukäik ja looming,
Eesti Raamat, 2003, hind: 7,00 eurot
Koostanud Maire Raadik, Keelenõuanne soovitab 4 (artiklikogumik),
Eesti Keele Sihtasutus, 2008, hind: 5,00 eurot
Ain Kaalep, Maavallast ja maailmakirjandusest. Vestlusi. Vaatlusi. Arvustusi. Käsitlusi,
Eesti Raamat, 1984, hind: 4,00 eurot
Reet Kasik, Stahli mantlipärijad. Eesti keele uurimise lugu,
TÜ Kirjastus, 2011, hind: 16,00 eurot
Koostanud Tiina Saluvere, Litteraria. Eesti kultuuriloo allikmaterjale 28. Armas hiilgav laulik. Ivar Ivaski ja Marie Underi kirjavahetus 1957–1958,
EKM Teaduskirjastus, 2023, hind: 17,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1452 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!