Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Mis teha - siin ta on. Pagulase elu piltides. Refugee. Refugee life in picturesAutor(id): Arnold Sepp ja Endel Kõks. Koostanud ja toimetanud: Ilvi Jõe-Cannon. Keeletoimetaja Merle Veesalu-Rand
Kujundaja: Oskar Viires, Karri Kaljend
Kirjastus: Eesti Diasporaa Akadeemia
Linn: Salmistu
Aasta: 2014
Originaalkeel:
Tõlkija: Ilvi Jõe-Cannon
ISBN: 978994339099
Lehekülgi: 112
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 240x170x7 mm
Suurus: tavaformaadist veidi suuremas formaadis, pehmete kaantega
Sisu:
„Mis teha - siin ta on“ on uustrükk 1947. aastal Saksamaal Augsburgi pagulaslaagris ilmunud teosest, mille peategelaseks on fiktiivne keskmine pagulane Märt Murakas, kelle elu Saksamaa laagris on ühtaegu hoole ja armastuse ning halastamatu satiiri ja irooniaga paberile püütud. Visandub pilt sündmustest ja olukordadest, mida paljud Teise maailmasõja käigus Saksamaale pagenud eestlased omal nahal kogesid. Juba iseseisvusajal kirjanikuna tegutsenud Arnold Sepa tekst ja hinnatud pallaslase Endel Kõksi joonistused moodustavad mitmeplaanilise jutustuse, mida võib sarnaselt teistele pagulashuumori ilmingutele teatud piirini pidada suisa sümbolistlikuks. Kuna põgenike elu polnud meelakkumine, vaid vägagi kannatusterohke, oli pagulaslaagrites olemas teatav kogukondlik tellimus koomilise kergenduse järele, mis aitaks läbielamiste tõsidust leevendada. Ja seda „Mis teha – siin ta on“ kahtlemata pakkus.
Raamatu uustrükk on varustatud ajaloolise ülevaatega eestlaste põgenemisest II maailmasõja ajal ja inglise keelse tõlkega. Uustrüki toimetaja on Ilvi Jõe-Cannon, saatesõna kirjutasid Eesti Diasporaa Akadeemia liikmed, ajaloolased Maarja Merivoo-Parro ja Sander Jürisson.
Saateks: Maarja Merivoo-Parro, Sander Jürisson
Rööptekst inglise keeles.
Märksõnad:
eesti
väliseesti
huumor
ilukirjandus
graafilised romaanid
koomiksid
rööptekstid
eesti keel
inglise keel
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Mis teha - siin ta on. Pagulase elu piltides. Refugee. Refugee life in pictures, Arnold Sepp ja Endel Kõks. Koostanud ja toimetanud: Ilvi Jõe-Cannon. Keeletoimetaja Merle Veesalu-Rand, Eesti Diasporaa Akadeemia 2014Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Ivo Juurvee; toimetajad Kerttu-Liina Tuju, Sirje Endre; konsultant-toimetaja Toomas Mattson, Rääkimine hõbe, vaikimine kuld. Riigisaladuse kaitse Eesti Vabariigis 1918-1940,
SE&JS, 2013, hind: 12,00 eurot
Jaan Ellen, Ei halastust, ei armu. Okupandi salapäevikud. Esimene raamat,
J. Ellen, 2003, hind: 9,00 eurot
Koostanud Isidor Goldman ja Priit Kaldoja, Tallinna legendid,
Perioodika, 1991, hind: 3,00 eurot
Hannes Walter, Sada aastat sõdu. Sada aastat ohvreid,
SE & JS, Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit, 2002, hind: 10,00 eurot
Toimetanud Enn Tarvel, Henriku Liivimaa kroonika. Heinrici Chronicon Livoniae,
Eesti Raamat, 1982, hind: 12,00 eurot
Frederik Gerdessen, Toivo Kitvel, Johannes Tilk, Aeg, mehed, lennukid. Eesti lennunduse arengulugu kuni 1940. aastani,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2001, hind: 25,00 eurot
Rein Zobel, Tallinna keskaegsed kindlustused,
Valgus, 1980, hind: 15,00 eurot
Anto Juske, Vesiveskid,
Valgus, 1993, hind: 9,00 eurot
Eesti Riigiarhiiv; koostanud ja sisuliselt toimetanud Jüri Ant; toimetanud Velly Roots, Kaks algust. Eesti Vabariik – 1920. ja 1990. aastad,
Umara, 1998, hind: 8,00 eurot
Arnold Nugis, Oleg Poletajev, Kodumaa tiibadel,
Eesti Raamat, 1987, hind: 7,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6201 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!