Teema: Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR)
Pealkiri:
Üleujutatud maja ja teisi jutteAutor(id): Felisberto Hernández; koostanud ja toimetanud Triinu Tamm; saatesõna Mari Laan
Kujundaja: Maris Kaskmann
Kirjastus: Kultuurileht
Linn: Tallinn
Aasta: 2023
Originaalkeel: hispaania keel
Tõlkija: Mari Laan
ISBN: 9789916713471
Lehekülgi: 160
Sari: Loomingu Raamatukogu 2023/21-23
Seisukord: normaalses korras kasutatud raamat
Mõõdud: 200x135 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
Felisberto Hernández (1902–1964) oli Montevideost pärit klaverimängija ja kirjanik, ekstsentrik nii elus kui ka loomingus. „Üleujutatud maja ja teisi jutte“ koondab valiku tema tuntumaid lühilugusid, mis on tähelepanuväärselt veidrad, kohati pöörased ja isegi kõhedust tekitavad. Argistes ruumides toimuvad metamorfoosid ja muundumised hakkavad looma uusi tegelikkusi ja nihutama paigast tajusid.
„Tundub, justkui korraldaks kirjanik häppeninge, aga sõnades. Või siis improviseeriks kergelt groteskse ja ebaloomulike rõhutustega tummfilmi saateks katkendlikke ja lõpetamata meloodiaid,“ ütleb autorit ja tema loomingut tutvustavas saatesõnas tõlkija Mari Laan.
Hernándezt peetakse Jorge Luis Borgese kõrval Ladina-Ameerika fantastilise lühijutu žanri üheks alussambaks. Tema mõju oma loomingule on tunnistanud ka Julio Cortázar, Italo Calvino ja Gabriel García Márquez.
Tõlgitud väljaandest: Felisberto Hernández. Novelas y cuentos. Selección, notas, cronologia y bibliografia: José Díaz Biblioteca Ayacucho, Caracas, 1985
Märksõnad:
Kultuurileht
hispaania
Uruguay (riik)
ilukirjandus
jutud
Loomingu Raamatukogu 21-23/2023
Hind:
7,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Alberto Manguel, Õhtud Borgesega,
Lumemana, 2017, hind: 8,00 eurot
Betty Neels, Saatuse käsi,
Ersen, 2014, hind: 15,00 eurot
Rebecca Serle, Viie aasta pärast,
Rahva Raamat AS, 2022, hind: 17,00 eurot
Anton Hansen Tammsaare, Ma armastasin sakslast,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1964, hind: 7,00 eurot
Mattias Edvardsson; toimetanud Saima Noor, Täiesti tavaline perekond,
Eesti Raamat, 2019, hind: 18,00 eurot
Kaur Kender, Iseseisvuspäev (romaan),
Eesti Keele Sihtasutus, 2000, hind: 10,00 eurot
Émile Zola, Daamide õnn,
Eesti Raamat, 1970, hind: 9,00 eurot
Mark Twain, Aadama ja Eeva päevikud (jutt),
Oktoober, 1990, hind: 4,00 eurot
Wendy Morgan, Armastav mees,
Amor, 2003, hind: 4,50 eurot
Jasmine Birtles, Tibitarkused,
Kunst, 2004, hind: 7,00 eurot
Ilukirjandus all on 23170 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!