Hitleri surm Hiljuti avalikustatud Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Hitleri surm. Hiljuti avalikustatud KGB saladokumentide põhjal, Eesti Raamat 2019 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Psühholoogia igapäevaelus""Kuidas beebid mõtlevad. Uurimus l..""Pitsilised koekirjad""Silmkoeesemed""Teine Maailmasõda""Jänku-Juss on rannas""Laste unerännud. Uni, ärkvelolek..""Muhu monoloogid""Minu armastus""Risti-rästi läbi matemaatika. Ra..""Arvutikasutaja sõnastik. Inglise-..""Kompleksmuutuja funktsioonide teoo..""Allakäiguspiraal""Uus Talu 1931/10. Rahvalik põllum..""«Lennuki» ja «Wambola» lugu. A..""Saatuseaastad 1939-1940. Sündmuse..""Kolmas Silm 2004/8""Tabamatu toalävel""Inglid ja kelmid""Ivan""Kastraat Ontariost""Palomar""Eesti NSV geograafia VIII klassile""Minu Laps""Valede jahil. Kuidas ära tunda pe..""Vabadussõda 1918-1920. Hannes Wal..""Eesti ajaloo lugemik põhikoolile ..""Prügikastinaine""Kuidas õppida""Mehe ikkest priiks""Isevärki kalmistu asukad""Pikker 1988/2""Mina, sina, meie. Lugemismaterjal ..""Jutustage sellest oma lastele... R..""Lisl Lindau""Ohvrikivi""Tuntuks tagantjärele. Viis sajand..""Õppeasutuse juhtimine""Ossum-Possum, pannkoogielukas""Roosa printsess""Pikker 1990/5""Miks me vihkame""Säde filmist""Antiquariats-Katalog nr. 10""Lillesinine nukrus""Tartu 950""Beebilausuja saladused. Kuidas oma..""Aias""Tallinn""Müstiline muusika""Sisyphose müüt""Человек-невидимка ..""Ajuluule 2005-2008""Eesti lipp""A ja O taskuteatmik 2005""Üksinda ookeanis""Pimedusse mattunud""Eesti-inglise sõnastik. Estonian-..""Emotsioonide ajalugu. Kuidas meie ..""Kõik ilmalaanen laiali""Lavaproosa""Häbi ja armukadedus. Hinge keeris..""Lapsesuu tööst""Bioloogia ja geograafia""Toho-oja Anton""Naeruklubi""Nutt ja jonnihood. Kuidas aidata l..""Gruusia rahvahuumorit""Eesti romaan""Võõra surm""Kuidas luua ja hoida häid suhteid..""Matemaatika 6. klassile""Velikije Luki lahing. Eesti laskur..""Võilill""C. R. Jakobsoni ''Sakala''. Ajaleh..""Kaasautorid 2""Pärnu Teises maailmasõjas""Tatry""Rigas Doma Ergeles""Võõrsõnade leksikon""Tervendaja 2013/4""American Boy""Inglise-eesti-vene turistivestmik""Vastukarva""Minu esimene veiniraamat""Psühholoogia põhisuunad""Tõenäosusteooria ja matemaatilis..""Lady Gaga""Kuidas võita sõpru ja mõjustada..""Põhjalikud plaanid""Hukkunud kangelased kõnelevad. Sa..""Maahiir Tiki ja linnahiir Riki""Mõtted ja jutlused""Roheline Heinrich""Loomuliku sünnituse teejuht""Üldine keemia""Edelsteine""Pikker 1989/18""Õitsengu äärel""Üle pettumuste""Luule""Saksa-Prantsuse vestmik""Nätsti!""Sugupoolte heitlus loomariigis""Andekas laps. Raamat õpetajale ja..""Tuuliku rajad ja tunnid. Keskkond ..""Meessoo põhjalik välimääraja""Õudne saadetis""NLKP Keskkomitee pleenumi materjal..""Nigeeria muinasjutte. Saja rahva l..""Psühholoogia tänapäeval"
111 tk kogusumma: 933,24 EUR

Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri: Hitleri surm. Hiljuti avalikustatud KGB saladokumentide põhjal
Autor(id): Jean-Christophe Brisard ja Lana Paršina

Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 2019
Originaalkeel: prantsuse keel
Tõlkija: Kaja Riesen
ISBN: 9789949683062
Lehekülgi: 392

Seisukord: normaalses korras kasutatud raamat, esikaane siseküljel pühendus

Mõõdud: 210x140mm
Suurus: tavaformaadis ning pehmes köites raamat

Sisu:
Uus dramaatiline ja paljastav ülevaade Hitleri punkri viimastest päevadest, mis põhineb hiljuti avatud Nõukogude Liidu riigi-, sõjaväe- ja FSB arhiivide materjalil ning tipptasemel kohtuekspertiisil. Põnevuselt spiooniromaaniga sarnanev uurimine paneb Hitleri surma küsimusele lõpliku punkti. Brisard ja Paršina kummutavad kõik varasemad vandenõuteooriad füüreri surma kohta. Hämmastava täpsuse ja järjekindlusega tungivad nad ühte võimsamatest ja vastuolulistest salateenistustest, viies meid Hitleri punkrisse tema viimastel tundidel – ja lahendades ajaloo kõige kurikuulsama lahendamata juhtumi.

30. aprillil 1945, kui Punaarmee Berliini piiras, tegi Hitler oma punkris enesetapu. Nelja päeva pärast leidsid Nõukogude sõjaväelased tema surnukeha. Aga tõde selle kohta, mida Venemaa salateenistus leidis, jäi ajaloos varju, sest kolm kuud hiljem kuulutas Stalin ametlikult Churchillile ja Trumanile, et Hitler on veel elus ja põgenenud välismaale. Kahtlused hakkasid levima ja jätkuvad tänaseni kõige metsikumate fantaasiatena selle kohta, mis Hitleriga tegelikult juhtus.

2017. aastal, pärast kaht aastat katkematuid läbirääkimisi Vene võimudega pääsesid Jean-Christophe Brisard ja Lana Paršina salajaste toimikute juurde, mis puudutasid Vene spioonide uskumatut jahti Hitleri surnukehale, samuti füüreri viimaste päevade tunnistajaks olnute ülekuulamisi. Ja mis peamine: Moskva nõustus neile näitama inimjäänuseid: kuuliauguga koljutükki ja lõualuud. Esimest korda pärast Teise maailmasõja lõppu õnnestus saada luba neid jäänuseid teaduslikult uurida. Kreml väidab, et need kuuluvad Hitlerile. Kuid kas see vastab tõele?

Ajakirjanik ja reporter Jean-Christophe Brisard on teinud dokumentaalfilme, peamiselt diktatuuridest. Ta on kirjutanud ka mitu raamatut, sealhulgas „Diktaatorite lapsed” (koostöös Claude Quételiga, eesti keeles 2015).
Lana Paršina on sõltumatu ajakirjanik ja dokumentaalfilmide autor. Tema tööde hulka kuuluvad dokumentaalfilm Stalini tütrest (2008) ja „The Singer Who Fell” (2015).


Originaali pealkiri La mort d'Hitler : dans les dossiers secrets du KGB. Eesti keeles

Märksõnad:
Eesti Raamat
Hitler, Adolf, 1889-1945
riigipead
diktaatorid
surm
saladuslikud juhtumid
Teine maailmasõda, 1939-1945
ajalugu
Saksamaa

Hind: 20,00 EUR
Teema Maailma ajalugu alla viimati lisatud:

Arturs Silgailis, Läti leegion,
Grenader, 2009, hind: 16,00 eurot

David Owen, Spionaaž. Köitvad lood spioonidest ja luurest,
Koolibri, 2009, hind: 9,00 eurot

Helmut Piirimäe, Suur Prantsuse revolutsioon 1789-1799,
Olion, 1990, hind: 12,00 eurot

Nigel McCrery, Tummad tunnistajad. Kriminalistika ajalugu,
Äripäev, 2015, hind: 11,00 eurot

Joachim Castan, Punane parun,
Olion, 2011, hind: 23,00 eurot

Jaan Ellen (koostaja), Varjatud valu I. Mälestusi Teisest maailmasõjast,
Jaan Ellen (kirjastaja), 2005, hind: 7,00 eurot

Leo Kunnas, Ukraina häirekell. Takerdunud rünnak II artiklid ja nõuanded,
Hea Lugu, 2014, hind: 20,00 eurot

Peter Hessler, Ennustusluud. Reis Hiina minevikus ja tulevikus,
Eesti Ekspress, 2010, hind: 14,00 eurot

Paavo Palk, Euroopa ühendamise lugu,
Argo, 2003, hind: 15,00 eurot

Kimmo Rentola, Stalin ja Soome saatus,
Äripäev, 2019, hind: 30,00 eurot



Maailma ajalugu all on 1936 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Hitleri surm. Hiljuti avalikustatud KGB saladokumentide põhjal, Eesti Raamat 2019 | vanaraamat.ee
Hitleri surm. Hiljuti avalikustatud KGB saladokumentide põhjal, Eesti Raamat 2019 | vanaraamat.ee
Hitleri surm. Hiljuti avalikustatud KGB saladokumentide põhjal, Eesti Raamat 2019 | vanaraamat.ee
Hitleri surm. Hiljuti avalikustatud KGB saladokumentide põhjal, Eesti Raamat 2019 | vanaraamat.ee
Hitleri surm. Hiljuti avalikustatud KGB saladokumentide põhjal, Eesti Raamat 2019 | vanaraamat.ee
Hitleri surm. Hiljuti avalikustatud KGB saladokumentide põhjal, Eesti Raamat 2019 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud