Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
PuutumatuAutor(id): John Banville
Kujundaja: Anne Pikkov
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2005
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Krista Kaer
ISBN: 9985310012
Lehekülgi: 404
Seisukord: kaaned pisut kulunud ja kiletatud, leheservad veidi määrdunud, sisu üldiselt normaalses korras, raamatukogust kustutatud eksemplar
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
#T299# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 310
Iiri kirjanik John Banville on võtnud on särava stiiliga raamatu aluseks Cambridge’i spioonide tegevuse, eriti aga Anthony Blunti elu. Tema tegelane Victor Maskell paljastatakse, kui ta on seitsmekümne aastane ja põeb vähki. Raamat kujutab endast tema monoloogi, mille käigus ta püüab leida vastust sellistele küsimustele, nagu: mille nimel on ta oma elu ohverdanud, kes ta üldse on, kas ta elu ongi olnud üksnes näivus. Tegemist on haarava ja suurepäraselt üles ehitatud romaaniga ühe mehe reeturlikkusest, armastusest, kunstist, 1930. ja 1940. aastate boheemlikest liialdustest ning oma minevikuga leppimisest. Ühe mehe elu kaudu on antud pilt ka kogu ajastust ja briti tolleaegsest ühiskonnast.
John Banville on kirjandusmaailmas üheks prestiižsemaks auhinnaks peetava Bookeri preemia tänavune võitja. Võiduromaan «Meri» («The Sea») on liigutav ja sünge teos lapsepõlvemälestusest, «meisterlik käsitlus kurbusest, mälust ja armastusest,» nagu formuleeris žürii. 1945. aastal sündinud Banville on tuntud ka kriitikuna, 1989. aastast töötab ta ajalehe The Irish Times kirjandustoimetajana. Eesti keeles on Banville’ilt ilmunud romaan «Newtoni kiri» (LR, 1990).
Hind:
10,00 EUROtsing autori järgi:
John Banville, Meri,
Pegasus, 2006, hind: 11,00 eurot
John Banville, Newtoni kiri. Vahepala,
Perioodika, 1990, hind: 4,00 eurot
John Banville, Varjutus. Sari Moodne aeg,
Varrak, 2014
John Banville, Isegi surnud,
Varrak, 2022
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Anne Rice, Intervjuu vampiiriga,
Varrak, 1995, hind: 4,00 eurot
Jaan Kross, Vastutuulelaev,
Eesti Raamat, 1987, hind: 4,00 eurot
Jaan Kross, Kolme katku vahel IV. Balthasar Russowi romaan,
Eesti Raamat, 1980, hind: 3,00 eurot
Jaan Kross, Kolme katku vahel II. Balthasar Russowi romaan,
Eesti Raamat, 1972, hind: 3,00 eurot
Jaan Kross, Kolme katku vahel III. Balthasar Russowi romaan,
Eesti Raamat, 1977, hind: 3,00 eurot
Emily Jane Brontë, Vihurimäe,
Eesti Raamat, 1974, hind: 4,00 eurot
Emily Jane Brontë, Vihurimäe,
Eesti Raamat, 1974, hind: 9,00 eurot
Isaac Bashevis Singer, Saatan Gorais. Patukahetseja,
Eesti Raamat, 1995, hind: 5,00 eurot
Selma Lagerlöf, Löwensköldi sõrmus. Charlotte Löwensköld. Anna Svärd,
Eesti Raamat, 1994, hind: 11,00 eurot
Eyvind Johnson, Tema Helduse aeg,
Eesti Raamat, 1996, hind: 5,00 eurot
Ilukirjandus all on 23452 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!