Teema: Loodus
Pealkiri:
Imetabane. Loomade seninägemata võimedAutor(id): John Downer
Kujundaja: Linda Blakemore
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2000
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Peeter Vissak
ISBN: 9985303091
Lehekülgi: 192
Seisukord: pisut kulunud ümbrispaber, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 194 × 254 mm
Suurus: suures formaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Raamat põhineb BBC samanimelisel teleseriaalil
Juba ammu on mõistetud, et loomad ja ka taimed valdavad saladuslikke ja varjatud võimeid, mida inimestel ei ole. See raamat, mis käib kaasas uue, esimesi vagusid ajava teleseriaaliga «Imetabane», uurib niisuguseid ebatavalisi omadusi ja pealtnäha paranormaalseid võimeid. Need lood võivad olla ebausutavad, aga nad toetuvad kindlalt uuematele teaduslikele avastustele.
Loomadel on palju parem nägemine, kuulmine ja haistmine kui meil. Näiteks meeltevälise taju peatükis kohtame haisid, kes tajuvad inimeste elektriaurat, elevante, kes suhtlevad maapinna põrutamise abil ning taimi, kes räägivad putukatega. Retk kummalisse ja imepärasesse näitab meile olendeid, kes on suutelised sooritama pealtnäha paranormaalseid tegusid, alates ennast ravitsevatest loomadest-taimetarkadest ja iseennast sütitavatest mardikatest kuni Aafrika kalani, kes kasutab telepaatiat, ja sisalikuni, kes kõnnib mööda vett.
See raamat toob loomade saladuslike võimate kohta hulgaliselt näiteid: me loeme lindudest ja teistest loomadest, kes kasutavad Maa jõudusid navigatsiooniks ja ilma ning isegi maavärinate ennustamiseks.; olenditest, kes elavad äärmuslike piiride peal -- kõrbekonnadest, kes kannatavad välja elusalt matmise mitmeteks aastateks, ja taimedest, kes süütavad ennast põlema. Raamat tutvustab ka olendeid, kes eksisteerivad meie omast hoopis erinevas ajamaailmas, näiteks putukatest, kelle elu on surutud kokku mõne minuti sisse, ning roomajatest, kelle jaoks aeg seisab praktiliselt paigal. Lõpuks vaatleb raamat neid loomade võimeid, mis on seotud inimesega -- selliseid nähtusi nagu näiteks lemmikloomade ravivõimed ja delfiiniteraapia.
Suurepärased fotod on ühendatud haarava tekstiga, see raamat loob kummaliste vaadete ja üleloomulike tajude maailma. Sellel retkel praeguste teadmiste piirimaile muutub teaduslik fantastika teaduslikuks faktiks.
Originaali pealkiri: Supernatural : the unseen powers of animals. Eesti keeles
Märksõnad loomad
loomade käitumine
loomade suhtlemine
loomapsühholoogia
aimekirjandus
Hind:
11,00 EURTeema
Loodus alla viimati lisatud:
Koostanud: Karl Eichvald, M. Kask, L. Laasimer, Erast Parmasto, Silvia Talts, H. Tuvikene, A. Vaga, E. Varep, Linda Viljasoo, Albert Üksip; Toimetanud: M. Kask, A. Vaga, Eesti taimede määraja. Abiraamat sõnajalg-, paljasseemne- ja katteseemnetaimede tundmaõppimiseks,
Valgus, 1966, hind: 12,00 eurot
Aarne Kaasik, Edgar Kask, Lahemaa rahvuspark,
Eesti Raamat, 1983, hind: 4,00 eurot
Toimetanud Katrin Streimann, Aasta linnud. CD PUUDUB,
Menu, 2010, hind: 7,00 eurot
Koostanud Heino Kasesalu. Toimetanud Erast Parmasto, Järvselja põlismets,
Eesti Metsaselts, 2004, hind: 12,00 eurot
Katastroofid Maa ajaloos,
Eesti Looduseuurijate Selts, 2012, hind: 8,00 eurot
Koostaja Arne Ader, Linnulennul mööda Emajõge,
Eesti Loodusfoto, 2005, hind: 5,00 eurot
koostanud Tiit Leito, Ida-Virumaa kaitstavad liigid. Охраняемые виды Ида-Вирумаа,
Eesti Loodusfoto, 2010, hind: 10,00 eurot
Mati Martin, Eesti kiilide määraja,
Keskkonnaamet, 2013, hind: 35,00 eurot
Uurimusi Lahemaa ajaloolistest maastikest,
Huma, 2010, hind: 18,00 eurot
Martin Suuroja, Eesti soorajad. Eesti loodusmonumendid,
GeoTrail KS, 2008, hind: 20,00 eurot
Loodus all on 1953 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!