Teema: Ulme-, fantaasia- ja õuduskirjandus
Pealkiri:
ÖöloomAutor(id): Kate Thompson
Kujundaja: Toomas Niklus
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2010
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Liina Viires
ISBN: 9789985320013
Lehekülgi: 263
Seisukord: veidi kulunud kaaned, raamatukogust kustutatud eksemplar, normaalses seisukorras sisu
Mõõdud: 131 × 201 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
#T303# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.
Lootes võõrutada 14-aastase Bobby tema Dublini-elust, mis on täis mõtlematut vägivalda, uimasteid ja autovargusi, viib Bobby ema perekonna elama vanasse kiibakasse maamajja. Valulise teravusega on kirjeldatud Bobby ängi ja lakkamatuid tülisid emaga, lisaks millele kuuleme sosinal kõneldud lugusid vana maja eelmistest asukatest – abielupaarist, kes tappis oma lapse, kuna uskus tolle olevat haldjate vahetuslapse.
Kate Thompson põimib surnud lapse loo mängleva kergusega süžeeliini ning Bobby kuritegeliku noortekamba hulljulged kihutamised ärandatud autodega ja tema hilisem muutumine (usutavad esimesed sammud ja rängad tagasilangused) võivad lugeja niivõrd kaasa haarata, et see judinaid tekitav alamteema jääb varju. Kuid siiski mitte täiesti, sest öösiti majas käiv nähtamatu külaline valmistab Bobbyle muude tähtsamate probleemide kõrval siiski pidevalt peavalu.
Lugu lõpeb mõnevõrra ootamatult, annab aga tähelepaneliku lugeja jaoks kogu sündmustikule uue tähenduse. See omapärane, ühtaegu peenekoeline ja brutaalne romaan on noortepõneviku haaravas laadis pajatatud avameelne lugu täiskasvanuks saamisest.
Originaali pealkiri Creature of the night. Eesti keeles
Märksõnad
inglise
iiri
noorsookirjandus
õudusromaanid
põnevusromaanid
Hind:
16,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Kristjan Loorits, Literistid ehk Patrik Laurise kummaline elu,
Tänapäev, 2012, hind: 5,00 eurot
Mihhail Bulgakov, Koera süda,
Perioodika, 1988, hind: 6,00 eurot
Ingeborg Johansen, Joaveski,
Perioodika, 1997, hind: 5,00 eurot
Monika Rahuoja-Vidman, Kreeklase armuke,
Tormikiri, 2010, hind: 4,00 eurot
Kaido Tiigisoon, Kus pingviinid ei laula,
Varrak, 2017, hind: 4,00 eurot
Pierre Pelot, Brocéliande. Legendide mets, luupainajate maailm. Doug Headlinei ja Benoît Lestangi originaalstsenaariumi ja dialoogide järgi [tehtud filmi põhja,
Olion, 2004, hind: 4,00 eurot
Nick Hornby, Kuidas olla hea,
Varrak, 2003, hind: 8,00 eurot
John Grisham, Vihmameister,
Varrak, 2001, hind: 12,00 eurot
Anna Gavalda, Ma tahan, et keegi mind kusagil ootaks,
Pegasus, 2005, hind: 5,00 eurot
Yasmina Khadra, Plahvatus,
Pegasus, 2010, hind: 5,00 eurot
Ilukirjandus all on 23933 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!