Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Teine tulemine II. Välisministeeriumi taasloomise luguAutor(id): Koostanud Eeva Eek-Pajuste. Toimetus: Jana Vanamölder, Kadri Linnas, Peep Pillak, Kadri-Mai Kaunissaare, Artur Laast, Liis Variksaar, Jüri Arusoo
Kujundaja: Kristjan Mändmaa
Kirjastus: Välisministeerium
Linn: Tallinn
Aasta: 2008
Originaalkeel:
ISBN: 9789985992319
Lehekülgi: 478
Seisukord: pisut muljutud nurgad, muus osas korralik raamat
Mõõdud: 148 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Kogumiku II osa on järg ja ühtlasi lõpetus 2001. a. sügisel alanud välisministeeriumi taastamisega seotud mälestuste kogumisele. Raamatu esimene osa oli pühendatud välisteenistuse 85. sünnipäevale ja käsitles iseseisvuse taastanud Eesti välisesindusi.
Käesolev, välisteenistuse 90. sünnipäevale pühendatud osa on keskendunud sündmustele peamajas perioodil umbes 1990-1995, rõhuasetusega iseseisvuse taastamisele ja sellele vahetult järgnenud perioodile.
Raamatus ilmuvaid lugusid on kogutud 2001. kuni 2008. aastani. Mõnikord on kirja panemise/linti rääkimise aeg konteksti mõistmiseks oluline ning see on päises märgitud. Lood jagunevad kolme gruppi: esiteks koostajale linti räägitud intervjuud, teiseks autorite kirja pandud mälestused ja kolmandaks märkmed vestlustest. Autorite valikul on lähtutud põhimõttest, et sõna saaksid võimalikult erineva suhtumise, tausta ja ametikohaga välisministeeriumi tolleaegsed töötajad.
Märksõnad:
Eesti. Välisministeerium
ministeeriumid
välispoliitika
Eesti
1990-ndad
mälestused
kronoloogiad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Teine tulemine II. Välisministeeriumi taasloomise lugu, Koostanud Eeva Eek-Pajuste. Toimetus: Jana Vanamölder, Kadri Linnas, Peep Pillak, Kadri-Mai Kaunissaare, Artur Laast, Liis Variksaar, Jüri Arusoo, Välisministeerium 2008Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Jaak Kangilaski, Virve Kask, Kalev Kukk, Jaan Laas, Heino Noor, Aigi Rahi-Tamm, Rein Ratas, Anto Raukas, Enn Sarv, Peep Varju. Toimetanud Ülo Ennuste, Erast Parmasto, Enn Tarvel ja Peep Varju, Valge raamat. Eesti rahva kaotustest okupatsioonide läbi 1940-1991,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2005, hind: 5,00 eurot
Aleksander Kivi, Tallinna tänavad,
Valgus, 1972, hind: 4,00 eurot
Anu Kannike, Inna Põltsam, Ester Bardone, Ulrike Plath, 101 Eesti toitu ja toiduainet,
Varrak, 2016, hind: 12,90 eurot
Peep Ehasalu, EÕM 50,
Õpilasmalev, 2016, hind: 27,00 eurot
Sirje Kiin, Rein Ruutsoo, Andres Tarand, 40 kirja lugu,
Olion, 1990, hind: 6,00 eurot
Enno Tammer, Punatsensuur mälestustes, dokumentides, reeglites,
Tammerraamat, 2014, hind: 20,00 eurot
Johannes Raudmäe, Ma pääsesin siiski,
Hea Lugu, 2013, hind: 17,00 eurot
Mirko Harjula, Eesti 1914-1922,
Tänapäev, 2011, hind: 18,00 eurot
Hanno Ojalo, Kui eestlased Riiat vallutasid. Eesti ja Läti sõjakeerises 1915 - 1920,
Kunst, 2012, hind: 17,00 eurot
Kadri Tammur, Vaimuelust XVII sajandi Liivimaal. Intellectual life in 17th century,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2007, hind: 12,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3518 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!