Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Soomusrong nr 2 Vabadussõjas. Soomusronglaste mälestusedAutor(id): Koostanud Tõnis Kint, Edvin Reinvaldt
Kujundaja: Einike Soosaar
Kirjastus: Menu
Linn: Tallinn
Aasta: 2009
Originaalkeel:
ISBN: 9789949901128
Lehekülgi: 344
Seisukord: normaalses korras kasutatud raamat
Mõõdud: 175 × 247 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 102
Mõni neist oli alles 14-aastane koolipoiss. Nad suundusid 1918. aasta detsembris vabatahtlikena, vanemate vastuseisust hoolimata laiarööpmelise soomusrongi nr 2 koosseisus rindele, et võidelda Eesti iseseisvuse eest.
Erakordselt värvikad ja tõetruud meenutused Vabadussõjast, mille on kirja pannud soomusrongi nr 2 endised sõdurid ja ohvitserid, teiste seas kirjanik Jaan Pert, kauaaegne Eesti eksiilvalitsuse peaminister presidendi ülesannetes Tõnis Kint, soomusrongide diviisi asutaja ja juht Karl Parts, soomusrongi nr 2 juht Jaan Lepp jpt. Lisaks pakub raamat ohtralt fotomaterjali ning põnevaid ja detailirohkeid fakte Eestile vabaduse toonud inimestest ja sündmustest.
Tegemist on soomusrongi nr 2 endiste ohvitseride Edvin Reinvaldti ja Tõnis Kinti koostatud ja 1972. aastal Rootsis ilmunud raamatu «Laiarööpmeline Soomusrong Nr. 2 Vabadussõjas» täiendatud uustrükiga, mille ilmumise eestvedajaks oli Tõnis Kinti Rootsis elav poeg Oole Kint.
Märksõnad:
Vabadussõda
soomusrongid
sõjaajalugu
mälestused
Hind:
15,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Jaak Kangilaski, Virve Kask, Kalev Kukk, Jaan Laas, Heino Noor, Aigi Rahi-Tamm, Rein Ratas, Anto Raukas, Enn Sarv, Peep Varju. Toimetanud Ülo Ennuste, Erast Parmasto, Enn Tarvel ja Peep Varju, Valge raamat. Eesti rahva kaotustest okupatsioonide läbi 1940-1991,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2005, hind: 5,00 eurot
Adrien Bourgogne, Seersant Bourgogne mälestused 1812-1813,
Grenader, 2017, hind: 19,00 eurot
Aleksander Kivi, Tallinna tänavad,
Valgus, 1972, hind: 4,00 eurot
Anu Kannike, Inna Põltsam, Ester Bardone, Ulrike Plath, 101 Eesti toitu ja toiduainet,
Varrak, 2016, hind: 12,90 eurot
Gisela Graichen ja Rolf Hammel-Kiesow, Hansa Liidu ajalugu. Varjatud ülemvõim,
Tänapäev, 2012, hind: 16,00 eurot
Lev Bezõmenski, Kolmanda Reichi lahendatud mõistatused. Mitte ainult möödunust,
Eesti Raamat, 1989, hind: 4,00 eurot
Hillar Palamets, Keskaja kultuurist ja olustikust,
Valgus, 1982, hind: 8,00 eurot
Peep Ehasalu, EÕM 50,
Õpilasmalev, 2016, hind: 27,00 eurot
Laurence Rees, Suletud uste taga. Teine maailmasõda. Stalin, natsid ja lääs,
Tänapäev, 2010, hind: 10,00 eurot
Shelley Klein, Ajaloo kurikuulsaimad salaühingud,
Koolibri, 2010, hind: 13,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6132 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!