Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Kreeka kirjanduse antoloogiaAutor(id): Koostanud: Ülo Torpats
Kujundaja: Aleksander Koemets
Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 1964
Originaalkeel:
Lehekülgi: 623
Seisukord: kaaned kohati kulunud ja pisut pleekinud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar
Mõõdud: 153 × 221 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T145# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 253
Antoloogias on pearõhk pandud eepilisele ja klassikalisele ajastule ning varasemale hellenismile kui kreeka kirjanduse kõrgperioodile, millest õieti toitusidki järgnevad epigoonlikud kirjameeste põlvkonnad. On püütud esitada võimalikult terviklikke teoseid, pikemate puhul nende kindlapiirilisi osi, ja vältida krestomaatilist katkendite printsiipi.
Materjal on süstematiseeritud-periodiseeritud nii žanrilistel kui ka kronoloogilistel alustel, nagu on tavalie kreeka kirjandusloos, jagades seda neljaks perioodiks - arhailiseks, klassikaliseks, hellenistlikuks ja Rooma ülemvõimu aegseks kirjanduseks.
Märksõnad:
vana-kreeka
kirjandusajalugu
vana-kreeka
ilukirjandus
antoloogiad
Hind:
13,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Koostanud Ingrid Rüütel, Pärimus pärijaile,
Eesti Kirjandusmuuseum, 2000, hind: 10,00 eurot
David Dosa, Ringkäigud Oscariga. Tavalise kassi ebatavaline võime,
Olion, 2010, hind: 7,00 eurot
Koostanud Triin Käpp ja Margit Sutrop. Toimetanud Triin Käpp, Eetika teadustes ja ühiskonnas. Tartu Ülikooli eetikakeskus 10,
Eesti Keele Sihtasutus, 2011, hind: 15,00 eurot
Ants Tael, Standardtantsud,
Eesti Raamat, 1972, hind: 7,00 eurot
Koostanud: Selma Lätt, Eesti rahvanaljandid. Mõis ja kirik,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1957, hind: 5,00 eurot
Matthias Johann Eisen. Koostanud Herbert Tampere, Esivanemate varandus (muistendid),
Eesti Riiklik Kirjastus, 1958, hind: 6,00 eurot
Koostanud: Anne Hussar, Arvo Krikmann, E. Normann, V. Pino, Ingrid Sarv, R. Saukas, Eesti vanasõnad I-IV,
Eesti Raamat, hind: 45,00 eurot
Hille Karm, Õnnerahva lood,
Ajakirjade Kirjastus, 2009, hind: 13,00 eurot
Kaider Vardja, Merike Vardja, Kivikillud,
Koolibri, 2007, hind: 5,00 eurot
Oskar Luts; eessõna: Juhan Peegel; Eesti Kirjandusmuuseum, Litteraria 9. Oskar Luts. Viimane päevik 1944-1952. Eesti kirjandusloo allikmaterjale,
Virgela, 1996, hind: 4,00 eurot
Kultuur all on 4760 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!