Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Juminda miinilahing 1941 – maailmasündmus meie koduvetes. Lisamaterjal avalikele loengutele selle suurlahingu teemalAutor(id): Mati Õun
Kirjastus: Sentinel
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel:
ISBN: 9985960939
Lehekülgi: 96
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 200 × 260 mm
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega
Sisu:
28. augustil 1941 lahkus punavägi ja punalaevastik nende poolt aasta varem okupeeritud Tallinnast. Tollase äraminekuga kaasnes Soome lahel maailma üks ohvriterikkamaid meretragöödiaid – Juminda miinilahing.
Autori kokkuvõtete kohaselt läks 28. augustil 1941 Tallinnast ja Paldiskist Venemaa poole teele 195 laeva, millistest sellel teekonnal hukkus 52. Teel võis hukkuda umbes 14 000 evakueeritavat ja laevameeskondade liiget.
Käesolevas uurimuses vaatlebki autor miinilahingu eelmängu, Juminda miinilahingu sündmusi 28.-29. augustil ja järellugusid ning lahingu kajastust maailma meresõjaajaloos.
Varustatud registrite ja ingliskeelse kokkuvõttega.
Märksõnad:
NSV Liit. Sõja-merelaevastik. Balti Laevastik
Teine maailmasõda, 1939-1945
Suur Isamaasõda, 1941-1945
sõjaajalugu
Juminda miinilahing, 1941
merelahingud
meremiinid
evakuatsioon
Läänemeri
Soome laht
NSV Liit
Tallinn
evakuatsioon
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Juminda miinilahing 1941 – maailmasündmus meie koduvetes. Lisamaterjal avalikele loengutele selle suurlahingu teemal, Mati Õun, Sentinel 2006Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Guido Ilves, Sündmused, mis vapustasid maailma,
Maalehe Raamat, 1999, hind: 7,00 eurot
Sirje Piht, Imre Kaas, Raske tee tõeni. Parvlaev Estonia lugu,
Mandala, 2003, hind: 17,00 eurot
Herodotos, Historia (Muusad) Klassikalised lood,
Eesti Raamat, 1983, hind: 5,00 eurot
Lauri Vahtre, Eesti ajalugu gümnaasiumile,
Ilo, 2004, hind: 11,00 eurot
Mait Kõiv, Vanaaeg (õpik),
Avita, 1998, hind: 9,00 eurot
Runö. Ruhnu 650. Ühe vana kultuuri lugu Läänemere saarel. Historia om en gammal kultur pa ön i Rigaviken,
Huma, 1991, hind: 7,00 eurot
Aleksandr Solženitsõn, Gulagi arhipelaag 1. Kirjandusliku uurimuse katse I-II,
Eesti Raamat, 1990, hind: 6,00 eurot
Lembit Andersen, B. G. Forselius ja Eesti rahvakooli algus,
1981, hind: 4,00 eurot
Michael Hodges, AK47. Lugu rahvarelvast,
Tammerraamat, 2010, hind: 8,00 eurot
Tarmo Vahter, Vaba riigi tulek. 1991. Kuus otsustavat kuud,
Eesti Ekspress, 2011, hind: 15,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5953 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!