Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
II Maailmasõda. Täpne ja näitlik teejuht välksõjast HiroshimaniAutor(id): Richard Holmes
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2010
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Rein Turu
ISBN: 9789985320921
Lehekülgi: 360
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 255 × 306 mm
Suurus: suures formaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 250
Selles mõjukas ja pilkupüüdvas teatmeteoses on toodud lugeja ette kõigi aegade kõige vapustavam konflikt, jälgitud selle käiku, strateegiat ja poliitilisi sündmusi ning kirjeldatud sõdurite ja tsiviilelanike läbielamisi. Paljud külma sõja ajal kirjutanud lääne autorid ei mõistnud idarinde pöördelist tähtsust, nii nagu Vene ajaloolased, kes kirjutasid oma “Suurest Isamaasõjast”, ei hinnanud õiglaselt lääneliitlaste jõupingutusi. Kuigi nüüdseks ei ole jäänud enam ükski II maailmasõja tahk läbi uurimata, ei ole just palju ülevaateteoseid, mida ei piiraks rahvuslik vaatenurk või lihtlugejale mõeldud raamatu maht ning mis oleks korralikult varustatud kaartide ja illustratsioonidega, nagu selline ajalugu olema peab.
Käesoleva raamatu üks voorusi on, et siin käsitletakse ühest küljest lugusid lahingutest ja operatsioonidest, teisest küljest aga võimaldab kujundus lugejal näha, kuidas need seonduvad eelmiste ja järgmiste sündmustega. Raamat hõlmab sündmusi, mis toimusid maal, merel ja õhus, ning räägib mitte ainult suurmeeste tegudest, vaid ka selles kõige koletumas sõjas osalenud tuhandete meeste ja naiste saavutustest ja vastupidavusest.
Hind:
31,00 EUROtsing autori järgi:
Richard Holmes, Lahingud. Silmaring. Lahingute ajaloos – vanade assüürlaste käsitsivõitlusest Esimese maailmasõja lahinguteni,
Koolibri, 2001, hind: 10,00 eurot
Richard Holmes, Lahingud,
Koolibri, 2001, hind: 8,00 eurot
Teema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Viktor Suvorov, Akvaarium,
Tänapäev, 2001, hind: 30,00 eurot
Jüri Selirand, Muinas- ja vanaaeg. Ajalugu VI klassile,
Koolibri, 1995, hind: 8,00 eurot
Margus Kolga, Igor Tõnurist, Lembit Vaba ja Jüri Viikberg, Vene impeeriumi rahvaste punane raamat,
Nyman&Nyman LNT, 1993, hind: 15,00 eurot
Viktor Suvorov, Vabastaja,
Olion, 2001, hind: 23,00 eurot
Lars Peter Fredén, Tagasitulekud. Rootsi julgeolekupoliitika ja Balti riikide iseseisvuse uus algus 1991-1994,
Kultuurileht, 2009, hind: 23,00 eurot
Helmut Werner, Naistürannid. Julmad naised maailma ajaloost,
Olion, 2009, hind: 16,00 eurot
Thomas B. Costain, Viimased Plantagenetid,
Eesti Raamat, 2000, hind: 12,00 eurot
Timothy Snyder, Must muld,
Varrak, 2017, hind: 23,00 eurot
Norbert Angermann, Karsten Brüggemann, Baltimaade ajalugu,
Varrak, 2020, hind: 21,00 eurot
Rolf Michaelis, Relva-SS grenaderidiviisid,
Grenader, 2016, hind: 17,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1944 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!