Teema: Kunst
Pealkiri:
Tätoveerimissümbolite entsüklopeediaAutor(id): Terisa Green
Kujundaja: Reet Helm
Kirjastus: Ersen
Linn:
Aasta: 2004
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Anne Kull
ISBN: 9789985767955
Lehekülgi: 379
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 144 × 214 mm
Suurus: tavaformaadis kõvade kaantega
Sisu:
Juhiseid tätoveeringu valimiseks.
Ainulaadne illustreeritud teatmik peaaegu tuhande tätoveeringuis kasutatava sümboli päritolu ja tähenduse kohta, mida võib kasutada juhisena oma isikliku kujutise valimisel ning mis vaatleb tätoveeringut kui kunstiteost.
Iga päevaga liigub tätoveerimine kunsti põhivoolule lähemale ja kasvab selle populaarsus. Neile, kes mõtisklevad tätoveeringu hankimisest, võib kujundite valik tunduda siiski ülevoolav.
Tätoveerimissümbolite entsüklopeedia annab nii tavaliste kui ka ebaharilike sümbolite lühidad kirjeldused ning heidab pilgu nende ajaloolisele, religioossele ja kultuurilisele tähendusele.
Raamat on üles ehitatud mugavas tähestikulises järjestuses, sisaldab ristviiteid ja liigitusindeksit ning on illustreeritud kolmesaja ehtsa tätoveerimiskunsti joonnäidisega. Siin tuuakse esile hämmastav valik kujutisi, alates iidsetest budistlikest ja Hiina kujundeist kuni kahekümnenda sajandi mootorratturite märgistusteni.
Iga sümboli kirjeldus sisaldab laiemalt omaksvõetud tõlgendust, mis põhineb ajaloolisel faktil ning kultuurilisel allikmaterjal, samuti esitatakse mitmesuguseid tõlgendusi, mis on kujunenud eri kultuuride kokkupuutes ja eri perioodidel.
Hind:
18,00 EURTeema
Kunst, arhitektuur alla viimati lisatud:
Walter Benn Michaels, Ühiskondliku probleemi ilu. Fotograafia, autonoomia ja majandus,
Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus, 2020, hind: 7,00 eurot
Koostanud: Evi Pihlak, Eesti maal. Estonian Painting. Эстонская живопись (album),
Kunst, 1982, hind: 19,00 eurot
Evi Pihlak, Konrad Mägi,
Kunst, 1979, hind: 13,00 eurot
Hilja Läti, K. Liimand. 1906-1941 (Kaarel Liimand),
Kunst, 1973, hind: 9,00 eurot
Anni Martin, Lenderi maja,
Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, 2009, hind: 4,00 eurot
Aino Kartna, Mai Lumiste, Evi Pihlak. Koostanud Aino Kartna, Madalmaade maalikunst 15.-17. sajandini sajandini,
Kunst, 1978, hind: 8,00 eurot
Jaak Kangilaski, Kunstist, Eestist ja eesti kunstist,
Ilmamaa, 2000, hind: 4,00 eurot
Hilary French, Arhitektuur. Kiirkursus,
Eesti Ekspressi Kirjastus, 2008, hind: 8,00 eurot
Madis Jürgen, Hää Koht,
Eesti Ekspressi Kirjastus, 2003, hind: 21,00 eurot
Jan Gehl, Linnad inimestele,
Yoko Oma OÜ, Eesti Arhitektuurikeskus MTÜ, 2017, hind: 18,00 eurot
Kunst, arhitektuur all on 2225 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!