Teema: Kunstiajalugu
Pealkiri:
Uuritsa, pintsli ja pliiatsigaAutor(id): Koostanud Anu Allikvee ja Mai Levin
Kirjastus: Eesti Kunstimuuseum
Linn:
Aasta: 2016
Originaalkeel:
ISBN: 9789949485574
Lehekülgi: 188
Seisukord: normaalses seisukorras raamat, pühendus sees
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Vene 19.–20. sajandi graafika Eesti muuseumides
Raamat kaasneb samanimelise näitusega Kadrioru kunstimuuseumis (02.09.2016–08.01.2017) ja sisaldab näituse kataloogi ning artiklit, mis iseloomustab Eesti Kunstimuuseumi vene graafika kogu, annab ülevaate vene graafika arengutest ning olulisematest meistritest, ilmestades nende loomingut näidetega muuseumi kogus olevatest teostest.
Kataloogis tutvustatakse graafikatehnikaid alates klassikalisest selgejoonelisest vasegravüürist kuni maaliliste segatehnikateni. Omaette teemana käsitletakse illustratsiooni, mida tutvustatakse nii originaalis kui raamatukujunduse osana. Estambi kõrval, mis Eestis tavaliselt kattub mõistega graafika, tutvustatakse vene kunstiteaduse traditsioone arvestades ka joonistust ja akvarelli. Ühelt poolt on tegemist paberalustel teostega, teisalt on neil trükigraafikaga muidki seoseid. Taotlevadki ju mitmed sügavtrükitehnikad akvarellilikku efekti, litograafiad on aga joonistuslikus laadis. Nii võimaldab see printsiip näidata Eesti Kunstimuuseumi kogus leiduvaid tähelepanuväärseid töid kõigilt kolmelt alalt ehk siis teoseid, mis on loodud uuritsa, pintsli ja pliiatsiga.
Kataloog on esimene sedavõrd põhjalik vene graafika käsitlus eesti keeles.
Hind:
14,00 EURTeema
Kunst, arhitektuur alla viimati lisatud:
toimetaja Rolf Toman; eestikeelse väljaande toimetajad Ülle Kiivet, Elve Oago, Mall Põldmäe, Epp Saarmann, Barokk. Arhitektuur, skulptuur, maalikunst,
Koolibri, 2008, hind: 50,00 eurot
Jüri Hain, Eesti graafika 1974-1975. Эстонская графика 1974-1975,
Kunst, 1978, hind: 5,70 eurot
Jüri Arrak, 101 eksliibrist,
Jüri Arrak, 1999, hind: 16,00 eurot
Koostanud: Edgar Spriit, Balti mere maade rahvusvahelise spordikarikatuuride näituse «Võitjate üle ei naerda!» kataloog. Каталог международный выставки спортивной карикатуры »Над победителями не шутят!» стран Балтийского моря. «Champsre beyond laughter!» An international Baltic exhibition of caricatures on sports catalogue,
EKP Keskkomitee Kirjastus, 1980, hind: 6,00 eurot
Robert Cumming, Kunst. Maalid, sklulptuurid, kunstnikud, stiilid, koolkonnad,
Varrak, 2007, hind: 16,00 eurot
Christiane Stukenbrock ja Barbara Töpper, 1000 meistriteost Euroopa maalikunstnikelt 1300 kuni 1850,
Koolibri, 2007, hind: 15,00 eurot
Ulrike Schöber, Euroopa lossid ja linnused,
Karrup, 2005, hind: 45,00 eurot
David Piper, Kunstiajalugu,
Varrak, 2006, hind: 45,00 eurot
Villu Toots, Eesti kirjakunst 1940-1970 (monograafia),
Kunst, 1973, hind: 35,00 eurot
Arseni Mölder, Puit vormis, vorm puidus,
Kunst, 1968, hind: 12,00 eurot
Kunst, arhitektuur all on 2209 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!