Teema: Kultuur
Pealkiri:
Ilu ajaluguAutor(id): Koostanud Umberto Eco. Toimetanud Haljand Udam
Kirjastus: Eesti Entsüklopeediakirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2006
Originaalkeel: itaalia keel
Tõlkija: Maarja Kangro, Marju Lepajõe, Lauri Pilter, Harald Rajamets, Merike Riives, Aili Saks, Kaia Sisask, Haljand Udam, Tiina Põldaru
ISBN: 9985702115
Lehekülgi: 439
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 180 × 240 mm
Suurus: tavaformaadist veidi suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Bologna ülikooli semiootikaprofessori ja kirjaniku Umberto Eco koostatud ja suures osas tema kirjutatud «Ilu ajalugu» vaatleb nähtusi, mida inimesed on aastatuhandete vältel ilusaks pidanud. Selle illustreerimiseks kasutab ta valdavalt kunstimaailmast pärit dokumente – kunsti- ja kirjandusteoseid.
Raamat lähtub põhimõttest, et ilu pole kunagi olnud midagi absoluutset ja muutumatut, vaid tal on erisugused palged, olenevalt ajastust ja maast. Sageli eksisteerivad ühel ja samal ajastul koos erinevad ilumudelid ja mõned neist kanduvad edasi läbi mitme ajastu.
Raamatu avavad 11 pilditahvlit, mis aitavad näha, kuidas ühed või teised ilukäsitlused eri ajastutel korduvad ja arenevad ning esinevad ka üksteisest väga kaugel asunud filosoofide, kirjanike ja kunstnike töödes. Edaspidi illustreerivad iga ajastu või põhimõttelise tähtsusega esteetilist mudelit teksti kõrval olevad teemakohased kujutised ja tsitaadid.
Originaali pealkiri: Storia della bellezza. Eesti keeles
Märksõnad:
ilu
esteetika
kunstifilosoofia
kunst
ajalugu
motiivid
maitse
kunstiajalugu
kirjandusajalugu
tsitaadid
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Ilu ajalugu, Koostanud Umberto Eco. Toimetanud Haljand Udam, Eesti Entsüklopeediakirjastus 2006Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Tõnu Lehtsaar, Kõrgel oksal. Esseekogumik,
Tartu Ülikool, 2018, hind: 4,00 eurot
Akadeemiline Ühistegevuse Selts, Ühistu probleeme ja uurimusi VI / Publication of the Academic Co-operative Society of Tartu,
Akadeemiline Ühistegevuse Selts, 2001, hind: 4,00 eurot
Vanem Edda,
Eesti Raamat, 1970, hind: 10,00 eurot
Raili Pool, Eesti keele verbirektsioone,
TÜ Kirjastus, 1999, hind: 6,00 eurot
Ott Kurs, Pent Nurmekund- keeletark ja õpetaja,
Eesti Keele Sihtasutus, 2014, hind: 5,00 eurot
Koostanud Mall Hiiemäe, Eesti rahvakalender VI,
Eesti Raamat, 1994, hind: 27,00 eurot
Koostanud M. Aun, Taluehitisi Mõniste Külamuuseumis. Kataloog,
Eesti NSV Kultuuriministeeriumi Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum, 1975, hind: 4,00 eurot
Mall Hiiemäe, Pühad ja argised ajad rahvakalendris,
Varrak, 2010, hind: 14,00 eurot
Ingrid Rüütel, Ühte käivad meie hääled. II, Eesti rahvalaule Kadrina ja Rakvere kihelkonnast,
Eesti Raamat, 2001, hind: 20,00 eurot
Christina Lään, Rahvakalendri tähtpäevi. Eesti rahvakombed väikestele ja suurtele,
Ilo, 2012, hind: 20,00 eurot
Kultuur all on 4816 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!