Teema: Kudumine
Pealkiri:
Maailma rahvaste kudumiskunst. Väärikad traditsioonid ja kirev tänapäevAutor(id): Lela Nargi
Kirjastus: Tea
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel:
ISBN: 9789949172788
Lehekülgi: 264
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 284x243 mm
Suurus: suures formaadis kõvade kaantega
Sisu:
"„Maailma rahvaste kudumiskunst” on täis uusi ja üllatavaid teadmisi kudumise traditsioonidest ja ajaloost ning nende mõjudest tänapäeval. Lugeja saab jälgida kudumise teekonda islami maailmast Hispaaniasse, Lääne-Euroopasse ja sealt edasi tervesse maailma, kus kudumine on taas hinnas ja üha populaarsem.
Tänapäeval ei ole kudumine enam tingitud niivõrd vajadusest kehakatete järele, kuivõrd võimalusest teha oma kätega midagi ainulaadset ja ehedat, mis kosutab hinge ja aitab mõnusalt aega veeta. Kudumiseks võivad tõuke anda praktiline vajadus, mustri ilu, põnev lõige või vastupandamatu lõng. Loodetavasti süveneb koos käesoleva raamatuga ka teadmine, et kududes aitame elus hoida ja edasi arendada sajanditepikkust väärikat traditsiooni – kunsti, mida luuakse lõnga ja varraste abil.
Raamatust „Maailma rahvaste kudumiskunst” leiate põnevate faktide ja ajaloos oluliste kudujate kõrval infot ka praegu tuntud meistrite kohta, ajaloolisi mustreid, mis köidavad kõigi meeli ka tänapäeval. Enam kui 250 fotot toovad meieni kudumiskunsti paremiku kogu maailmast. Eestlasi peaks rõõmustama rohked viited meie oma väärtuslikule kudumiskunstile ja meie traditsioonide ülevaatlik tutvustus."
Hind:
30,00 EURTeema
Käsitöö alla viimati lisatud:
Valeria Taubel, Vitspunutised,
Valgus, 1989, hind: 4,00 eurot
Koostanud Emmi Vahelaid, Käsitöö album 17,
Kunst, 1982, hind: 4,00 eurot
Marketta Klemola, Taimedega värvimine,
Valgus, 1986, hind: 4,50 eurot
Koostanud: Emmi Vahelaid, Käsitöö album 13,
Kunst, 1978, hind: 4,00 eurot
Koostanud Emmi Vahelaid, Käsitöö album 22. Tehnikaid ja töövõtteid,
Kunst, 1987, hind: 6,00 eurot
Reet Ollino, Batika,
Saara Kirjastus, 2005, hind: 15,00 eurot
Koostanud: Eeva Talts, Helga Koger, 24 kraed. Kootud, heegeldatud ja tikitud kraed,
Heili, 1992, hind: 5,00 eurot
Helga Koger, Heegeldamine,
Hea Lugu, 2018, hind: 25,00 eurot
Reet Piiri, Suur mütsiraamat. Eesti kihelkondade peakatted,
Hea Lugu, 2017, hind: 25,00 eurot
Melanie Kaarma, Aino Voolmaa, Eesti rahvarõivad. Rahvarõivaste valmistamisjuhend,
Eesti Raamat, 1981, hind: 23,00 eurot
Käsitöö all on 2167 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!