Teema: Militaar
Pealkiri:
Suur sõda ja Eesti 1941–1944Autor(id): Peeter Kaasik
Kujundaja: Kairi Kalmann
Kirjastus: Äripäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2022
Originaalkeel:
ISBN: 9789916707265
Lehekülgi: 360
Sari: Imeline Ajalugu
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 276x205
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Aastail 1941–1944 veeres Teine maailmasõda kaks korda üle Eesti. Nõukogude okupatsioonivõim asendus Saksa okupatsiooniga ning seejärel taas Nõukogude okupatsiooniga. Kuidas need murdelised sündmused täpsemalt välja nägid? Millised olid eri okupatsioonivõimude kaugemad eesmärgid ja struktuur? Missugused armeevõimud ja tsiviilorganisatsioonid juhtisid neil aastail elu Eestimaal ning kes mängis neis esimest viiulit? Kuidas säilis ja arenes neis tingimusis Eesti iseseisvuse taastamise lootus?
Tunnustatud sõjaajaloolane Peeter Kaasik annab nendele küsimustele selles raamatus põhjalikud vastused. Lugeja saab rikkalikult illustreeritud teose abil heita pilku nii Nõukogude kui ka Saksa okupatsioonivõimu asjaajamisse. Lugeda saab sellest, kuidas võõrvõimud korraldasid sõjategevust ja repressioone ning võitlesid Eesti iseseisvuslaste vastu.
Märksõnad:
AS Äripäev
Kairi Kalmann
Imeline Ajalugu
ajalugu
poliitika
sõjandus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Suur sõda ja Eesti 1941–1944, Peeter Kaasik, Äripäev 2022Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Evald Uustalu, Eesti rahva ajalugu,
Olion, 2005, hind: 15,00 eurot
Carlo Ginzburg; sarja koostaja Marek Tamm, Juust ja vaglad. Ühe 16. sajandi möldri maailm,
Varrak, 2000, hind: 19,00 eurot
Harri Sandström, Lahemaa randlased,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 1996, hind: 18,00 eurot
Imbi-Sirje Torm. Toimetaja Ene Luka, Lugusid Siversitest ja Heimtalist,
I.-S. Torm, 2011, hind: 12,00 eurot
Heiki Raudla, Viljandi lood ja legendid,
Viljandi Muuseum, 2015, hind: 21,00 eurot
Koostanud Lea Kõiv, Mare Luuk, Larissa Petina, Tiiu Reimo ja Urve Sildre, Eesti vanimad raamatud Tallinnas. Die ältesten estnischen Bücher in Tallinn (Reval). Näitus : 26. aprill - 3. september 2000, Tallinna raekoda. Artiklid ja kataloog,
Eesti Rahvusraamatukogu, 2000, hind: 14,00 eurot
Muinsuskaitseamet, Tallinna Ülikooli ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskus, Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituut; Koostanud Ülle Tamla, Arheoloogilised välitööd Eestis 1997. Archeological Field Works in Estonia 1997,
Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituut, 1997, hind: 10,00 eurot
Anna Politkovskaja, Putini Venemaa,
Eesti Päevaleht, 2006, hind: 11,00 eurot
Sirje Endre, Mart Laar, Urmas Ott, Teine Eesti. Eesti iseseisvuse taassünd 1986-1991,
SE & JS, 1996, hind: 17,00 eurot
Stéphane Bruchfeld, Paul A. Levine, Jutustage sellest oma lastele... Raamat holokaustist Euroopas aastatel 1933-1945,
Iisraeli Sõbrad, 2003, hind: 5,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5945 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!