Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
FotoAutor(id): Penelope Lively
Kujundaja: sarja üldkujundaja Zigmunds Lapsa ; küljendaja Liina Valt
Kirjastus: Postimees
Linn: Tallinn
Aasta: 2019
Originaalkeel:
Tõlkija: Ülla Jürviste
ISBN: 9789949669509
Lehekülgi: 304
Sari: Postimees Kirjastus
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 195x136
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Kui maastikuajaloolane Glyn Peters leiab kogemata foto, millel on jäädvustatud tema varalahkunud naine hoidmas käest kinni teisel mehel, kukub kokku tema senine arusaam minevikust, koos veedetud aastatest ja abielust. Ajaloolasena on Glyni ülesanne lugeda minevikku, nüüd on ta sunnitud professionaalseid uurimisoskusi rakendama enda isikliku ajaloo tõlgendamiseks.
Kõikudes emotsionaalse peapöörituse ja sundmõtete vahepeal, asub mees uurima, kes oli tema abikaasa tegelikult. Miks alustas naine kõrvalsuhet? Kas armukesi oli rohkem kui üks? Kas kogu nende ühine elu oli vale?
Glyni uurimistöö viib ta meenutustes tagasi Kathi juurde ning naise puudumisest saab tema jõulisem kohalolek mehe senises elus. Kath räägib temaga mälestustes, juhatab tegema uusi avastusi, märkama ebamugavat tõde ja mis kõige häirivam – see tõde räägib rohkem Glynist endast kui tema kunagisest abikaasast.
Suurbritannia üheks andekamaks nüüdisaegseks kirjanikuks peetava Penelope Lively 13. romaan „Foto“ on autori signatuurteos, kirjanikukarjääri kõrgpunkt, mis ühendab meisterlikult suurepärase narratiivi ja psühholoogia. Raamat on kui lehekülgede pikkune meditatsioon ajast, mineviku ja tuleviku ristumisest, mälust ja mälestustest ning nende petlikkusest. See romaan räägib kahest abielust, ebakõladest inimeste vahel, mittemõistmise kurbusest ja sellest, mis juhtub, kui armumine on möödas.
Originaali pealkiri The Photograph. Eesti keeles
Märksõnad:
ilukirjandus
Postimees Kirjastus
Hind:
12,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Vladimir Obrutšev, Plutoonia,
Parašin, 1994, hind: 9,00 eurot
Julia Justiss, Raudtee krahvinna. Teine raamat,
Ersen, 2024, hind: 20,00 eurot
Sheila Roberts, Teekond jõuludeni,
Ersen, 2023, hind: 18,00 eurot
Allison Ashley, Kumma sa valiksid?,
Ersen, 2023, hind: 21,00 eurot
RaeAnne Thayne, Sweet Laureli kosk,
Kirjastus Ersen, 2019, hind: 20,00 eurot
Jo McNally, Paljajalu tähises öös,
Ersen, 2023, hind: 21,00 eurot
RaeAnne Thayne, Jõuluturg,
Ersen, 2024, hind: 20,00 eurot
Lorraine Brown, Viis päeva Firenzes,
Ersen, 2024, hind: 20,00 eurot
Sasha Summers, Kõige magusam,
Ersen, 2023, hind: 21,00 eurot
Emil Tode, Piiririik. Eesti lugu,
Eesti Päevaleht, Akadeemia, 2009, hind: 15,00 eurot
Ilukirjandus all on 22541 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!