Teema: Kriminaal- ja põnevusromaanid
Pealkiri:
Kivist kohtunikAutor(id): Ruth Rendell
Kujundaja: Piia Stranberg
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 2019
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Sirje Keevallik
ISBN: 9789949658985
Lehekülgi: 240
Sari: Mirabilia
Seisukord:
Mõõdud: 125x190
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Eunice Parchman tappis Coverdale’i pere sellepärast, et ta ei osanud lugeda ega kirjutada.
Kui romaani esimene lause ütleb, kes kelle tappis ja miks, siis tundub, et edasi pole enam millestki rääkida. Ometi oskab Ruth Rendell lugejat lummata üksikasjaliku kirjeldusega, kuidas asi selleni jõudis. Mängus on hulk värvikaid karaktereid, kelle tegutsemist või olemust esitab autor kohati läbi eluterve huumoriprisma. Aga et aru saada, mida pealkiri tähendab, tuleb lugemisega jõuda romaani viimasesse veerandikku.
Ruth Rendelli 1977. aastal ilmunud psühholoogilist põnevikku „Kivist kohtunik“ peetakse üheks paremaks tollase Briti ühiskonna klassierinevuste analüüsiks ja autori väljapaistvamaks teoseks.
Ruth Rendell (1930–2015) on tänapäeva säravamaid detektiivkirjanikke. Ta on avaldanud üle 70 kriminaalromaani (osa neist Barbara Vine’i nime all) ning hulgaliselt lühiproosakogumikke. Tema teoseid on tõlgitud ligi 30 keelde ja need on saanud mitmeid auhindu nii Suurbritannias, Ameerika Ühendriikides kui ka Põhjamaades.
Originaali pealkiri A judgement in stone. Eesti keeles
Märksõnad:
Eesti Raamat
Mirabilia
inglise
ilukirjandus
kriminaalromaanid
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kivist kohtunik, Ruth Rendell, Eesti Raamat 2019Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Eduard Vilde, Mäeküla piimamees,
Eesti Raamat, 1970, hind: 3,50 eurot
Johann Wolfgang Goethe, Wilhelm Meisteri rännuaastad,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 8,00 eurot
Viljo Anslan, Aadlimäng ehk Pootsman Evert Vene laevaga Euroopas,
Eesti Raamat, 2006, hind: 9,00 eurot
Albert Uustulnd, Ohtlikud hoovused. Tuulte tallermaa V raamat,
G. Trükk, 1998, hind: 15,00 eurot
Alexandre Dumas, Kaks Dianei II,
Perioodika, 1995, hind: 7,50 eurot
Hermann Hesse, Gertrud,
Monokkel, 1997, hind: 6,00 eurot
Margaret Craven, Öökull huikas mind,
Kupar, 1991, hind: 4,50 eurot
Hansjörg Schneider, Liviuse juhtum. Sari Mirabilia,
Eesti Raamat, 2014, hind: 5,00 eurot
Fanny de Sievers; Koostanud: Ott Ojamaa, Mateeriasse kootud palve. Esseid,
Perioodika, 1992, hind: 3,50 eurot
John Irving, Lesk üheks aastaks,
Eesti Raamat, 2004, hind: 12,00 eurot
Ilukirjandus all on 22486 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!