Teema: Sari/Perioodika: Loomingu Raamatukogu (LR)
Pealkiri:
IlusadAutor(id): Inga Gaile
Kujundaja: Maris Kaskmann
Kirjastus: Kultuurileht
Linn: Tallinn
Aasta: 2024
Originaalkeel: läti keel
Tõlkija: Merle Vare
ISBN: 9789916755143
Lehekülgi: 168
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
Läti luuletaja ja prosaisti Inga Gaile (snd 1976) kolmas romaan „Ilusad“ on mõtteline järg autori esimesele romaanile „Klaas“ (LR nr 12–14, 2018, tlk Aive Mandel). Mitmed tegelased on ühised, kuid aeg on edasi läinud, Läti on okupeeritud ja baltisakslased ümber asunud, mistõttu on teose tegevus laienenud üle Euroopa ning seadnud romaani naiskangelased heitlema totalitaarsete režiimide põhjustatud traumade ja nende tagajärgedega järgmistele põlvkondadele. „Ilusad“ on romaan välise liikumisest sisemusse, kogemustest, tunnetest, armastusest, kahetsusest ja hakkamasaamisest.
„Ilusad“ võitis 2020. aasta kevadel proosa kategoorias läti kirjanduse aastaauhinna. Teose taustast on saatesõnas lähemalt kirjutanud tõlkija Merle Vare.
Märksõnad:
Kultuurileht
Loomingu Raamatukogu 29-31/2024
läti ilukirjandus
romaanid
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Ilusad, Inga Gaile, Kultuurileht 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Elizabeth George, Saatuslik mäng,
Varrak, 2002, hind: 8,00 eurot
Tom Wolfe, Edevuse tuleriit,
Hotger, 2003, hind: 7,50 eurot
Lennart Meri, Hõbevalge. Reisikiri tuulest ja muinasluulest,
Eesti Raamat, 1976, hind: 8,00 eurot
Margus Karu, Nullpunkt,
Pegasus, 2010, hind: 18,00 eurot
Tom Clancy, Steve Pieczenik, Operatiivkeskus. Vaenuteed,
Travon, 1997, hind: 8,00 eurot
Indrek Hargla, Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat. Kriminaalromaan vanast Tallinnast,
Raudhammas, 2017, hind: 15,00 eurot
James Hadley Chase, Kerge raha,
Heining & Ko, 1996, hind: 4,50 eurot
James Hadley Chase, Kirst Hongkongist,
Katherine, 1992, hind: 4,00 eurot
Lennart Meri, Virmaliste väraval,
Eesti Raamat, 1974, hind: 5,00 eurot
Mark Frost, Teine ülesanne,
Ersen, 2008, hind: 8,00 eurot
Ilukirjandus all on 23451 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!