Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Rudolf Tobias sõnas ja pildis (pühendatud helilooja 100. sünnipäevale)Autor(id): Koostanud Vardo Rumessen
Kujundaja: Peeter Kass
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 1973
Originaalkeel:
Lehekülgi: 152
Seisukord: pisut kulunud ümbrispaber, sisu olemas ja korralik
Mõõdud: 135 × 172 mm
Suurus: tavaformaadist veidi väiksemas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 092
«Rudolf Tobiase tähtsus eesti professionaalse muusika rajajana on suur. Esimese eestlasena õppis ta Peterburgis erikompositsiooni. Raske majandusliku olukorra kiuste lõpetas ta sealse konservatooriumi ettenähtud kuue aasta asemel nelja aastaga. Tema tugev isikupära ja harukordne väljendusjõud avaldusid juba õpinguaastail loodus teostes. Iseloomult oli ta võitleja ja reformaator. Omades peale suurepäraste muusikaliste eelduste veel head kirjaliku väljendumise oskust, püüdis ta oma uudseid seisukohti ka kirjasõnas avaldada. Ehkki kodumaa olud ei võimaldanud Tobiasel Eestis elada rohkem kui neli aastat (1904-1908), jäi ta võõrsilgi veendunud eestlaseks ning rahvusliku muusika eest võitlejaks. Just seal hakkas ta ooperit «Kalevipoeg» looma.
Kahjuks on enamik Rudolf Tobiase loomingut jäänud tundmatuks. Ent Tobiase üle ei saa otsustada levinud, väikevormis helitööde järgi, tema loomingu tõeline pale ilmneb suurvormides. Selgeima ettekujutuse helilooja geniaalsusest ning tähtsusest maailma muusikakultuuris annab ta peateos -- grandioosne oratoorium «Joonas».
Käesolevas kogumikus, kus on avaldatud enamik säilinud materjale Rudolf Tobiasest, moodustavad põhilise osa heliloojate kaasaegsete varem trükitud või käsikirja jäänud mälestused. Fotolehekülgedele on paigutatud muu hulgas peaaegu kõik Rudolf Tobiase ja ta omaste portreed ning grupipildid.
Loodetavasti äratab käesoleva raamatu ilmumine helilooja 100. sünniaastapäeval rohkem huvi eesti muusika ühe kõige silmapaistvama esindaja vastu, kelle üle meie muusikute praegune põlvkond võib uhkust tunda.»
Koostaja
Märksõnad:
Tobias, Rudolf, 1873-1918
eesti
heliloojad
organistid
pianistid
biograafiad
juubeliväljaanded
Hind:
3,50 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Heiki Raudla, Edmund Valtman. Eestlane, kes võitis Pulitzeri,
Ilo, 2006, hind: 12,00 eurot
Nikita Hruštšov, Mälestused 1. osa,
Perona, 1993, hind: 4,50 eurot
Stefan Zweig, Eilne maailm. Eurooplase mälestused,
Eesti Raamat, 1988, hind: 12,00 eurot
Aino Kallas, Suurlinnade udus ja säras. Päevaraamat aastaist 1922-1926,
Eesti Raamat, 1996, hind: 9,00 eurot
Tiiu Oja, Admiral Adam Johann von Krusensterni ja tema perekonna lugu,
VR Kirjastus, 2006, hind: 8,00 eurot
Oskar Luts, Mälestusi,
Eesti Raamat, 1982, hind: 4,00 eurot
Vahur Kersna, 7x7,
Vahur Kersna, 2011, hind: 8,00 eurot
Jaan Kaplinski; Toimetanud: Malle Kiirend, Isale,
Varrak, 2003, hind: 23,00 eurot
Ruth Reichl, Küüslauk ja safiirid,
Varrak, 2013, hind: 15,00 eurot
Jaan Kompus, Koguduse ja Elva kiriku teenistust tahan surmani jätkata,
Ignis Fatuus TÜ, 2017, hind: 15,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4386 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!