Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Jalgadega ajamullasAutor(id): Sirly Hiiemäe
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 2019
Originaalkeel:
ISBN: 9789949683796
Lehekülgi: 156
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 210x140
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
„Saada teada, kuidas, kust ja miks oleme tulnud – see oleks kui mälupeegeldus ajaukselt, sosin minevikust ning hüüe tulevikku. Vajumine jalgadega ajamulda, pinda, mis meid lõi, inimeseks tegi, meie jälgi talletas,” mõtiskleb Herma.
Naise suguvõsa loo räägivad tema vanaemad: taimetarkust tundev ja musikaalne kasakaverd Linda ning erudeeritud õmblejannast üksikema Rufina. Nende lugu on ühteaegu nii kummagi suguvõsakroonika kui ka pilguheit möödunud sajandi Eesti elukorraldusele. Kuidas elada edasi, kui oled kaotanud oma kõige kallimad, kui kogu maailma segi paisanud sündmused paiskavad segi ka sinu elu? Milliseid valikuid teed, kui sa ei saa enam kunagi valida seda, mida igatsed rohkem kui midagi muud? Millised esivanematelt päritud omadused osutuvad nii kangeks, et avalduvad igas järgmises põlvkonnas, üha uuesti ja uuesti?
Sirly Hiiemäe on Eesti kirjandusteadlane, pedagoog ja kirjanik. Tema sulest on ilmunud romaanid „Elu hinnakiri” (2012), „Bucket list” (2018) ja monograafia „Kirjanik kübaraga. Lilli Prometi lugu” (2019).
Märksõnad:
Eesti Raamat
ilukirjandus
mälestused
ilukirjandus
mälestused
Hind:
10,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Jennifer Worth, Parandusmaja varjud,
Tänapäev, 2015, hind: 14,00 eurot
koostanud Enno Tammer ; [toimetanud Tiina Tammer, Meie Juhan. Fragmentaarium: ütlemisi, mõtlemisi, kogumisi,
Tammerraamat, 2019, hind: 14,00 eurot
Valentin Katajev, Elukillud ehk Oberoni võlusarv. Mälestusi kirjaniku lapsepõlvest,
Eesti Raamat, 1982, hind: 2,50 eurot
Adrian Eugen Hollaender, Meie Pavarotti,
Olion, 2009, hind: 6,00 eurot
Koostanud: Olaf Langsepp; Toimetanud: Gunnar Vaidla, Georg Lurich. 80 aastat sünnist,
Eesti NSV Kehakultuuri- ja Spordikomitee, 1956, hind: 3,00 eurot
Nicholas Martin, Jasper Rees, Florence Foster Jenkins. Hämmastav lugu Ameerika tuntuimast ja vähim hinnatud sopranist.,
Tänapäev, 2016, hind: 16,00 eurot
Karl Mihkla, Lydia Koidula elu ja looming,
Eesti Raamat, 1965, hind: 6,00 eurot
Arno Niitme, Neli kooli. Mälestusi,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 1996, hind: 12,00 eurot
Rein Taagepera, Määravad hetked. Mälestusi aastani 1960,
Ilmamaa, 2012, hind: 10,00 eurot
Jean-Paul Belmondo, koostöös Paul Belmondo ja Sophie Blandinièresiga, Tuhat elu on parem kui üksainus,
Tänapäev, 2020, hind: 5,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4514 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!