Teema: Folkloor ja etnograafia
Pealkiri:
Eesti muinasusundidAutor(id): Tõnno Jonuks
Kujundaja: Piia Stranberg
Kirjastus: Postimees Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2022
Originaalkeel:
ISBN: 9789916698730
Lehekülgi: 400
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 240x170
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Traditsiooniliselt on Eestis püütud kõik kristluse-eelsed ja näiliselt mittekristlikud usunähtused seostada ühtse muinasusundiga, ammutades teadmisi rahvapärimusest, mis on kirja pandud lähiminevikus. Tõnno Jonuksi põhjapanev, teadustöö taustaga käsitlus on koostatud hoopis teistsugustel alustel, tuginedes põhiliselt arheoloogilistele leidudele ja uurimistöödele.
Aastatuhandete jooksul vormivad inimeste uskumusi ühiskonna ja elulaadi muutused. Seda arvesse võttes ning arheoloogide avastusi vaadeldes püstitab autor teesi: Eesti aladel esinesid muinasaja jooksul – 9600 eKr kuni 1220 pKr – sedavõrd erinevad usundivormid, et võib rääkida suisa erinevatest religioonidest.
Rikkalikult illustreeritud teos viib mõtterännule muistsete inimeste asualadele tänapäeva Eesti territooriumil, tutvustades põnevaid hüpoteese meie esiisade tõenäolistest usundivormidest, nende põhietappidest ja variatsioonidest.
Märksõnad:
Postimehe Kirjastus
Piia Stranberg
muinasusundid
ürgusundid
usundilugu
religioon
esiajalooline arheoloogia
kalmed
matused
rituaalid
arheoloogilised leiud
Eesti
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eesti muinasusundid, Tõnno Jonuks, Postimees Kirjastus 2022Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Toom Õunapuu, Kelmikas vormiraamat ehk sadakond veaohtlikku sõna,
Koolibri, 2000, hind: 6,00 eurot
Matthias Johann Eisen, Kratiraamat. Jutte tulihännast, puugist ja vedajast,
Perioodika, 1996, hind: 8,00 eurot
Boris Kabur, Gilgameš. Veeuputuseaegseid lugusid Gilgameši eepose järgi,
Eesti Raamat, 1987, hind: 9,00 eurot
Boris Kabur, Gilgameš. Veeuputuseaegseid lugusid Gilgameši eepose järgi,
Eesti Raamat, 1987, hind: 14,00 eurot
Juri Lotman, Kultuurisemiootika. Tekst - kirjandus - kultuur,
Olion, 1991, hind: 13,00 eurot
Mihhail Lotman, Pistriku talvekarje. Esseid Joseph Brodsky poeetikast ja surmast,
Tallinna Ülikool, 2013, hind: 12,00 eurot
Anne Lange, Tõlkimine omas ajas. Kolm juhtumiuuringut eesti tõlkeloost,
Tallinna Ülikool, 2015, hind: 12,00 eurot
Etnograafiamuuseumi aastaraamat XXII. Ежегодник этнографического музея 22,
Valgus, 1967, hind: 8,00 eurot
Toimetanud I. Jaagosild, Etnograafiamuuseumi aastaraamat XXVII. Ежегодник этнографического музея 27,
Valgus, 1973, hind: 8,00 eurot
Toimetanud Vilve Kalits, Etnograafiamuuseumi aastaraamat XXV. Ежегодник этнографического музея 25,
Valgus, 1971, hind: 7,00 eurot
Kultuur all on 4760 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!