Teema: Kriminaal- ja põnevusromaanid
Pealkiri:
VäävelpulmAutor(id): Barbara Vine
Kirjastus: Ersen
Linn: Tallinn
Aasta: 1998
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Kristi Tarand
ISBN: 9985864921
Lehekülgi: 328
Sari: Menukirjanike sari
Seisukord: kaaned kohati kulunud, leheservad määrdunud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega
Mõõdud: 145 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T160# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.
Menukirjanike sari.
«Surnud inimeste rõivad ei pea kaua vastu. Nad kurvastavad nende järele, kes neid kord kandsid.»
Erinevalt teistest Middleton Halli hoolealustest on Stella kena ja elegantne ning täie mõistuse juures. Ta hoiab oma saladusi enesele ega avalda midagi minevikust. Vaid noor hooldusõde Jenny aimab, et hoolealuse südames on mingi tume ja valuline saladus. Ja ainult Jenny tõttu ei vii Stella saladust enesega hauda kaasa.
Vestlustest Stellaga paneb Jenny tükkhaaval kokku vastused tekkinud küsimustele. Miks näib Stella nii kohutavalt pelgavat autosõitu? Miks pole ta müünud maja, mis seisab tühjalt ja millest keegi, isegi mitte ta oma lapsed, ei tea? Mis võis küll juhtuda ses majas, mis on aastatetaguse tragöödia võti?
Kasutades tühja maja armsamaga kohtumiseks, avastab Jenny puutumatult seisnud asju: maali, laiguti kõrbenud kleidi, pikkamööda laguneva auto. Ent alles siis, kui Stella pärandab Jennyle magnetofoni ja kassetid lindistatud minevikusündmustega, paljastub viimaks kohutav tõde.
Köitvas põnevusloos, milles olevik ja minevik nii oskuslikult kokku on põimitud, demonstreerib Barbara Vine jälle oma haruldast meisterlikkust vallata nii tegelaskujusid kui narratiivi.
Hind:
6,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Hilary Mantel, Aeg äratada surnud,
Pegasus, 2014, hind: 14,00 eurot
Anu Jänes, Kaugel tuikab tähesilm. Koolitüdruku radu sõjaeelses Taaralinnas,
Eesti Raamat, 2019, hind: 11,00 eurot
Rex Stout, Ajujaht emale,
Elmatar, 2004, hind: 4,00 eurot
Edgar Allan Poe, Novelle,
Eesti Raamat, 1989, hind: 5,00 eurot
Väinö Linna, Sõjaromaan,
Eesti Päevalehe Kirjastus, 2006, hind: 13,00 eurot
Jaan Kross, Silmade avamise päev (jutustused),
Eesti Raamat, 1988, hind: 4,00 eurot
Karl Ristikivi, Tuli ja raud,
Eesti Raamat, 1984, hind: 6,00 eurot
Frederick Forsyth, Šaakali päev,
Eesti Raamat, 1989, hind: 6,00 eurot
Oskar Luts. Toimetanud Katre Ligi, Aivo Lõhmus, Talve. Arnold Karu ümberkirjutuse järgi,
Ilmamaa, 1994, hind: 6,00 eurot
Émile Zola, Söekaevurid,
Eesti Raamat, 1981, hind: 3,50 eurot
Ilukirjandus all on 22544 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!