Teema: Ulme-, fantaasia- ja õuduskirjandus
Pealkiri:
Kui jumalad suridAutor(id): Günther Krupkat
Kirjastus: Eesti Raamat
Linn: Tallinn
Aasta:
Originaalkeel: saksa keelest
Tõlkija: Ester Heinaste
Lehekülgi: 288
Seisukord: pisut kulunud kaaned ja kohati kulunud kaante servad ning nurgad, sisu olemas ja korralik
Mõõdud: 138 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis kõva kaanega
Sisu:
Uhkelt kõrgusid suured ilusad hooned mere kaldal. Viimse hetkeni pidid nad tunnistust andma nendest, kes seal kord elasid ja töötasid. Tänavatel ja väljakutel ei olnud sissemurdvatele tormivoogudele miski vastu seista suutnud. Siin-seal paistis mastide ja talade tüükaid.
Ent mis see's tähendas? Oli tolles surnud linnas siiski veel mõni olend ellu jäänud? Kolm, viis, üheksa punases skafandris kogu väljusid kiiresti sadama kõige suuremast ehitusest. Nad kogunesid žestikuleerides hooneesisele väljakule, osutasid rohekashallile taevale, kuhu kerkis Ortu tükk otsekui veidrakujuline hiigelkuu, ning ruttasid minema.
«Märkasid hädaohtu!» sosistas Gil kergemalt hingates. «Mäherdune juhus, et me otse...»
«See pole juhus, Gil!» seletas lülitusklahvide kohale kummardunud Ippur. «Teadsin, et üks maandumisgrupp pidi olema Husi linna juures Mejule laskunud. Loomulikult hoiatati neid suurkuulilt. Küllap nad jõuavad õigel ajal väljapoole hädaohtu.»
Pilt muutus veel kord. See nihkus nii kaugele, et meju oli üleni näha. Hõõguvatest gaasidest pikk tulejuga taga, tormas Ortust eemaldunud mass planeedi poole. Äkitselt ta lõhkes, nagu oleks vastu müüri pasikunud. Tükid lendasid ookeani ning tungisid pinnasesse.
Nüüd läks põrgu lahti.
Hind:
6,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
J. S. Fletcher, Neljakordne mõrv. Kriminaalromaan,
Kuldsulg, 2000, hind: 3,50 eurot
Aadu Hint, Angerja teekond,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1953, hind: 2,50 eurot
Jason Pinter, Märk,
Ersen, 2008, hind: 6,00 eurot
Aino Kallas, Reigi õpetaja. Püha jõe kättemaks. Eesti lugu,
Eesti Päevalehe AS, 2008, hind: 9,00 eurot
Arvo Mägi, Risti riik. Karvikute kroonika. Eesti lugu,
Eesti Päevaleht, 2008, hind: 7,00 eurot
James Delargy, 55. Enne teda oli ohvreid viiskümmend neli. Kes on ohver nr 55?,
Eesti Raamat, 2019, hind: 8,00 eurot
Oskar Luts, Tootsi pulm. Argipäev,
Eesti Raamat, 1975, hind: 5,50 eurot
Anne Frasier, Puhka rahus. New York Timesi bestseller,
Ersen, 2003, hind: 4,00 eurot
Kate Morton, Järvemaja. Sari Varraku ajaviiteromaan,
Varrak, 2016, hind: 6,00 eurot
Zadie Smith, Valged hambad,
Varrak, 2005, hind: 18,00 eurot
Ilukirjandus all on 22548 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!