Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Jaan Tõnisson - rahvajuht ja riigivanem I-IIAutor(id): Krista Aru
Kujundaja: Kalle Müller
Kirjastus: Rahvusarhiiv
Linn: Tartu
Aasta: 2019
Originaalkeel:
ISBN: 9789949630066 (2. osa : köites) 9789949630042 (kogu teos)
Lehekülgi: 991
Sari: Riigivanemad 4 2
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 163x150
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Tartu Ülikooli raamatukogu direktori, filosoofiadoktor Krista Aru sulest on ilmunud kaheköiteline monograafia Eesti 20. sajandi ajaloo ühe suurkuju – Jaan Tõnissoni – elukäigust. Autor on raamatu sissejuhatuses
kirjutanud: „Jaan Tõnisson (1868–1941?) oli ajakirjanik, ajalehe Postimees omanik ja väljaandja. Jaan Tõnisson oli Maanõukogu, Asutava Kogu, I–V Riigikogu liige. Kaks korda oli ta Riigikogu esimees ja kahes valitsuses oli ta välisminister. Neljal korral juhtis Jaan Tõnisson Eesti Vabariigi valitsust ja oli riigivanem. Ta oli vannutatud advokaat ja Tartu ülikooli professor. Tal oli palju ameteid ja veel rohkem vabatahtlikult võetud seltskondlikke kohustusi. Tõnisson oli rahva juht ja oli riigimees. Kuid kõikide nende ametite ja kohustuste kõrval oli Jaan Tõnisson kõigepealt inimene, oli armastav pereisa ja truu kaaslane.“ Kõik loetletud tegevusvaldkonnad ning ka peategelase isiklik elu leiavad raamatus tasakaalustatud käsitlemist. Ei ole kahtlust, et kõneksolev monograafia on maiuspala kõigile ajaloohuvilistele lugejatele.
Seljapealkiri Jaan Tõnisson. II
Märksõnad:
Rahvusarhiiv
Riigivanemad ; 4
Tõnisson, Jaan, 1868- 1941
Postimees (ajaleht)
ajalugu
poliitikud
riigitegelased
ajakirjanikud
Eesti
19. saj. 2. pool
20. saj. 1. pool
biograafiad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Jaan Tõnisson - rahvajuht ja riigivanem I-II, Krista Aru, Rahvusarhiiv 2019Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Rudolf Põldmäe, Noor Jakob Hurt,
Eesti Raamat, 1988, hind: 5,00 eurot
David Weiss, Alasti tulin ma. Romaan Auguste Rodinist,
Kunst, 1981, hind: 7,00 eurot
Elie Wiesel, Öö,
Postimees Kirjastus, 2021, hind: 4,00 eurot
Virginie Despentes, King Kongi teooria,
Salv, 2023, hind: 11,00 eurot
Koostanud: Eva Aaver, Heli Laanekask, Sirje Olesk; Toimetanud: Endel Priidel, Lydia Koidula 1843-1886,
Ilmamaa, 1994, hind: 18,00 eurot
Rahaf Mohammed, Mässaja. Minu põgenemine Saudi Araabiast vabadusse,
Rahva Raamat, 2024, hind: 20,00 eurot
Ellen Kilgas, Peaasi, et oleks kirge! Tõnu Kilgas,
Ideevedur, 2022, hind: 23,00 eurot
Stefan Zweig, Sigmund Freud,
Athena, 1998, hind: 7,00 eurot
koostanud: Mart Orav. Toimetanud: Mart Orav, Läbi äreva vere. Pühendusteos Hando Runnelile,
HRS, 1999, hind: 9,00 eurot
Stefan Zweig, Eilne maailm. Eurooplase mälestused,
Eesti Raamat, 1988, hind: 10,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4385 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!