Kaustik Katsumus Kolmas vale, Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Kaustik. Katsumus. Kolmas vale, Agota Kristof, Kupar 1997 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Ploomisordid""Pidu jälle käes! Laulge kaasa""Koeraraamat""Meie pere jõuluraamat. 100 särav..""Eesti-vene sõnaraamat. Эстон..""Inglise-eesti meditsiinisõnaraama..""Väike eesti-inglise-prantsuse-roo..""Mürktaimed. Eristamine, toime, aj..""Merisiga""Esivanemate varandus""Perelaulik""Kas laulame? 1""Eesti Põllumajanduse Muuseumi tea..""Templid ja tornid""Põhjamaa õistaimed. Umbes 370 ta..""Koerad ja kassid parasiidivabaks""Maitsetaimed""Ehituskunst 1995/12. Estonian Arch..""Eesti-norra vestmik. Estisk-norsk ..""Saarlane laulab""Eesti-Inglise sõnaraamat""Eesti-Norra sõnastik. Estisk-nors..""Praktiline eesti-soome sõnastik""Unerong + CD""Laulik. VIII klassile""Laule trellide ja okastraadi tagan..""Etnograafiline sõnastik""Purjetaja sõnaraamat. Inglise-ven..""Mardikate määraja""Laulab Voldemar Kuslap""Segakoorilaule""Laulik VI klassile""Lemmiklaulik VI""Eesti seente määraja II""Rahvusvaheline Koertenäitus «Bal..""Kui Kungla rahvas... II (seltskonn..""Sa olõt illos, Võromaa. Laulik 2..""Stagna-aja laulukesi 1978-1982. Se..""Hispaania-eesti sõnaraamat / Dicc..""Farmide mehhaniseerimine""Kodumaa laulik""Mu isamaa, mu õnn ja rõõm / My ..""Muistsete aegade lood. Jõgevamaa ..""Kuressaare linnus""Rehemaja inventeerimise juhend""Soome-eesti sõnaraamat. Suomalais..""Vene-eesti sõnaraamat III (пол..""I.Q. test kassidele ja I.Q. test k..""Pikaajalised kultuurkarjamaad Eest..""97 moodust panna koer naeratama""Lemmiklaulik VIII""Noorte suvepäevad. Laulik. Лет..""Laule""Viisiubina laulud""Õigeusu Kiriku laulud""Laulab RAM-3""11 Flirts. Tallinna Arhitektuuribi..""Laule""Laulik III-IV klassile""Nõukogude Eesti arheoloogia bibli..""Populaarseid laule 1""Õpime koerte keelt""Põllumehe teatmik 1979""Lemmiklaulik V""Tšehhi-eesti sõnaraamat / Cesko-..""Laule segakooridele / Песни ..""Arhitektuuriaasta 2005. Architectu..""Inglise-eesti sõnaraamat I-II / E..""Eesti rahvalaulud II. Antoloogia. ..""Kuuvalge õis. Laule naiskoorile""Sega- ja naiskoori laule. Песн..""Mängi veel! Kummalisi tõsiasju k..""Сухопутные черепа..""Eesti XIII üldlaulupeo meeskoori ..""Kuidas elada kavala kassiga""Kuressaare linnus. Arhitektuuriaja..""150 Best House Ideas""Projekt & ehitus 1993. Eesti arhit..""Handwerks- und Wirtshausschilder""Inglise-Eesti idioomisõnaraamat""Armastuse teel""Päikesereis""Muinsuskaitse aastaraamat 2018""Eesti-inglise sõnaraamat. Estonia..""Laulge kaasa! 2005""Laulik V kl.""How long is the Life of a Building..""Tallinn. Hauptstadt am Kalksteingl..""Lühikursus arhitektuuriajaloost. ..""Majad [näitus Tallinna Arhitektuu..""Архитектура олимп..""Утраченные храмы П..""Naiskooride laulik. XXVI laulu- ja..""Погибшие святыни М..""Рыбалка. Универсал..""Laulik VI klassile""Linnad läbi aegade"
97 tk kogusumma: 873,78 EUR

Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri: Kaustik. Katsumus. Kolmas vale
Autor(id): Agota Kristof
Kujundaja: Tiina Tammetalu


Kirjastus: Kupar
Linn: Tallinn
Aasta: 1997
Originaalkeel: prantsuse keel
Tõlkija: Urmas Rattus
ISBN: 9985611160
Lehekülgi: 500
Sari: Moodne klassika

Seisukord: normaalses korras raamat

Mõõdud: 145 × 210
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega

Sisu:
#T137#
Sõjast rüüstatud maal õpivad kaksikud Claus ja Lucas tundma elu ja julmust ning hakkavad teadlikult valmistuma mõlemaks. Sõda lõpeb, kuid viib nad lahku, sest maa on okupeerinud võõrvõim. Saavad nad veel kunagi kokku? Kes nad siis on?
Ungari emigrandi esikromaan-triloogia, mis mõne aastaga on tõlgitud mitmekümnesse keelde.

Sari: Moodne klassika


Arvustus Agota Kristofi kolmikromaanile „Kaustik. Katsumus. Kolmas vale”.

Agota Kristof oli Ungari kirjanik, kes elas Šveitsis ja kirjutas prantsuse keeles. Šveitsi kolis ta 21-aastaselt, kui nõukogude sõjavägi hakkas Ungari kommunismivastast revolutsiooni maha suruma. Pärast viit aastat pagendust, üksildust ja üksluist tööd tehases jättis ta maha oma mehe ja lapse ning õppis selgeks prantsuse keele ning peagi hakkas just selles keeles ka kirjutama, esialgu vaid luulet ja näidendeid, kuid kirjandusmaailma tähelepanu sai ta just oma kolmikromaaniga. Ta on saanud mitmeid nimekaid rahvusvahelisi kirjandusauhindu. Eesti keeles on Kristofilt Loomingu Raamatukogus ilmunud ka jutustus „Eile”.

See kolmest osast koosnev romaan räägib kaksikvendadest Lucas ja Claus. Esimeses osas on nad veel lapsed, kes üritavad sõjaolukorras kuidagi ellu jääda; nende ema on nad suurlinnast viinud kolkakülla vanaema juurde. Nad kohanevad sõjaolukorraga, muutuvad julmaks, kavalaks, üliõiglaseks ja osavaks. Nad teevad vanaema aias rasket tööd, õpivad, kerjavad, harjutavad oma nahka paksemaks, meelekindlust, pime ja kurt olemist, nälgimist, julmust ja muud säärast, et poliitilise olukorra halvenedes olla valmis. Lugu on jutustatud lakooniliselt, ei mingeid mõtete ega tunnete avaldusi, lihtsalt laused, mis ütlevad lugejale, mis nende kahe poisiga juhtus. Ei mingeid omadussõnu, sest need oleks liiga isiklikud, ei mingeid looduskirjeldusi, tundepuhanguid, ei midagi poeetilist, lihtsalt lugu. Sest tõde ei peitu kuskil, eriti pateetiliselt ülespuhutud muinasjuttudes, sest "Sõnad, mis tähistavad tundeid, on üldse väga ähmased; parem on neid mitte kasutada ja kirjeldada hoopiski asju, inimesi ning iseennast, see tähendab: jääda truuks faktidele". Toon mõne stiilinäite „Kaustikust”:

„Me istume teineteise vasta köögilaua taha, vaatame teineteisele silma ja sõimame kõikide roppude sõnadega, mida teame.

Üks ütleb: „Pask! Perseauk”

Teine ütleb vastu: „Sitahunnik! Türapea!”

Nii jätkame seni, kuni ühtki sõna enam meelde ei tule ja meie kõrvad nendest enam välja ei tee.

Harjutame nii umbes pool tundi iga päev, siis lähme tänavatele patseerima. Me korraldame nii, et inimesed meid sõimama pistavad, ja viimaks jõuame niikaugele, et nende sõim jätab meid täiesti külmaks”.

See tsitaat kirjeldab Lucast ja Clausi pea et ideaalselt. Terve see osa kolmikromaanist on säärane. Julmus on lakoonilisusest olenemata kuidagi kaunis. Nad on kokkukasvanud, ei käi kuskil eraldi, kuid lõpuks on nad nii tugevad, et leiavad, et üks neist peaks minema vaatama elu teisel pool piiri, seal, kus pole sõda. Pagemine üle piiri toimub samuti julmalt, kalgilt, külmalt, selle käigus tapavad nad oma isa (täpsemalt lugege ise). Ja kui Claus on üle piiri, naaseb Lucas üksinda vanaema majja ja algab kolmikromaani teine osa „Katsumus”.

Teine osa kolmikromaanist räägib Lucasest, kes on jäänud pärast venna üle piiri põgenemist piinavasse üksindusse. Ta unustab kohustused, aja, elu üldse, ta ootab, ootab, et vend naaseks. Kuid tasapisi jõuab elu taas tema ukse taha ning ta laseb selle sisse. Tema juurde kolib Yasmine koos oma äsja sündinud poja Mathiasega. Lucas sõbruneb raamatukaupmees Victori ja parteis kõrgel kohal oleva Peteriga ning tärkab piinav armastuslugu Claraga. Kõik, mis toimub tema ja ta lähedastega, paneb ta kirja kaustikutesse; see on justkui kirjavahetus pagenduses oleva Clausiga. Et viimane ei jääks ilma millestki, mis Lucase ümber sünnib. Nende vaheline side on piinavalt tugev

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Teema Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:

Irene Némirovsky ; toimetanud Kaia Sisask ; eessõna: Myriam Anissimov, Prantsuse süit,
Hea Lugu, 2012, hind: 8,00 eurot

Jackie Collins, Võimalused I-II,
Ersen, 1999, hind: 8,00 eurot

Pascale Noa Bercovitch, Delfiini naeratus,
Tormikiri, 2002, hind: 5,00 eurot

Walter Scott, Quentin Durward,
Olion, 1998, hind: 8,00 eurot

Karen Robards, Senaatori naine,
Ersen, 2001, hind: 6,00 eurot

Jetta Sachs-Collignon, Isabella dEste. Renessansi särav täht. Ajalooline romaan,
Kunst, 1999, hind: 5,00 eurot

Cindy Holbrook, Toimetanud: Marissa Milano, Kadunud kosilased,
Odamees, 2002, hind: 6,00 eurot

Christin Lore Weber, Altarimuusika,
Kupar, 2001, hind: 4,00 eurot

Kostas Asimakopulos, Õhtukellad,
Kupar, 2000, hind: 5,00 eurot

Mihhail Bulgakov, Diaboliaad,
Kirjastuskeskus, 2004, hind: 6,00 eurot



Ilukirjandus: väliskirjandus all on 7210 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Kaustik. Katsumus. Kolmas vale, Agota Kristof, Kupar 1997 | vanaraamat.ee
Kaustik. Katsumus. Kolmas vale, Agota Kristof, Kupar 1997 | vanaraamat.ee
Kaustik. Katsumus. Kolmas vale, Agota Kristof, Kupar 1997 | vanaraamat.ee
Kaustik. Katsumus. Kolmas vale, Agota Kristof, Kupar 1997 | vanaraamat.ee
Kaustik. Katsumus. Kolmas vale, Agota Kristof, Kupar 1997 | vanaraamat.ee
Kaustik. Katsumus. Kolmas vale, Agota Kristof, Kupar 1997 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud