Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Sõjad Abhaasias. Seosed Eesti, eestlaste ja baltisakslastegaAutor(id): Aivar Jürgenson
Kujundaja: Kaspar Ehlves
Kirjastus: Argo
Linn: Tallinn
Aasta: 2023
Originaalkeel:
ISBN: 9789916704363
Lehekülgi: 400
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x145
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Abhaasia seostub eestlastele eelkõige sealsete eesti küladega, mis rajati 1880. aastatel, pärast piirkonna vägivaldset liitmist Vene impeeriumiga. Ent juba enne seda tegutses Abhaasias mitmeid Eestist pärit teadlasi ja tsaariarmee ohvitsere.
Raamatus käsitletakse Abhaasia ja Eesti varasemaid seoseid, baltisakslaste rolli maa vallutamisel ja kolonisatsiooniks ettevalmistamisel (Kaukaasia sõda 1817–1864), eesti külade rajamist ja sealsete eestlaste kokkupuuteid Abhaasias hiljem peetud sõdadega (kodusõda 1918–1921, Gruusia–Abhaasia sõda 1992–1993), Esindamata Rahvaste Organisatsiooni Tartu Koordineerimiskeskuse tegevust Gruusia–Abhaasia sõja vaenupoolte vahendamisel ja sellele kõigele järgnenud külmutatud konflikti.
Märksõnad:
Argo kirjastus
Kaspar Ehlves
Kaukaasia sõjad, 18.-19. saj.
Venemaa kodusõda, 1917-1922
Gruusia-Abhaasia sõda, 1992-1993
sõjalised konfliktid
rahvusvahelised konfliktid
sõjategevus
sõjaajalugu
poliitiline ajalugu
ajalugu
eestlased
baltisakslased
Abhaasia
Kaukaasia
Lõuna-Kaukaasia
Gruusia (riik)
Venemaa
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Sõjad Abhaasias. Seosed Eesti, eestlaste ja baltisakslastega, Aivar Jürgenson, Argo 2023Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Maailma ajalugu alla viimati lisatud:
Viktor Suvorov, Valik,
Olion, 2000, hind: 22,00 eurot
Viktor Suvorov, Enesetapp,
Olion, 2001, hind: 28,00 eurot
Viktor Suvorov, Viimane vabariik,
Olion, 1999, hind: 12,00 eurot
Stéphane Bruchfeld, Paul A. Levine, Jutustage sellest oma lastele... Raamat holokaustist Euroopas aastatel 1933-1945,
Iisraeli Sõbrad, 2003, hind: 6,00 eurot
Jüri Selirand, Muinasaeg, muinasteadus, muinasteadlased,
Valgus, 1989, hind: 5,00 eurot
Dagmar Geidova, Jan Durnik, Ljudmilla Kibalova, Miroslav Mudra, Dagmar Stara, Libuše Urešova, Большая иллюстрированная энциклопедия древностей. Suur antiikesemete illustreeritud entsüklopeedia (vene keeles),
Artia, 1988, hind: 10,00 eurot
Hagen Schulze, Saksa ajalugu,
Valgus, 2005, hind: 19,00 eurot
Hannes Walter, Sada aastat sõdu. Sada aastat ohvreid,
SE & JS, Eesti Sõjahaudade Hoolde Liit, 2002, hind: 13,00 eurot
Angus Roxburgh, Raudne rusikas. Vladimir Putin ja võitlus Venemaa eest,
Ersen, 2012, hind: 12,00 eurot
Nikolai Nikolski, Vene kiriku ajalugu,
Eesti Raamat, 1988, hind: 5,00 eurot
Maailma ajalugu all on 1943 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!