Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Läänemere maade ja rahvaste ajaluguAutor(id): Alan Palmer
Kujundaja: Jan Garshnek
Kirjastus: Pegasus
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Madis Vodja
Lehekülgi: 432
Seisukord: korralik raamat
Mõõdud: 160 × 242 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Tuntud briti ajalookirjutaja Alan Warwick Palmeri 2005. aastal ilmunud raamat «Läänemere maade ja rahvaste ajalugu» (inglise keeles «Northern Shores: A History of the Baltic Sea and its Peoples») on autori esimeseks katseks luua üldistavat ajalookäsitlust, kus ei vaadelda mitte üksikuid riike või riigimehi, vaid püütakse võrdlevalt kirjeldada ühes kindlas regioonis – Läänemere kõikidel kallastel – toimunud protsesse.
Läänemere maade ja rahvaste ajalugu algab Palmeri teoses esimeste inimeste saabumisega Läänemere kallaste äärde ning lõppeb 2000. aastate algul. Eesti lugejale on teos huvitav just selle poolest, et see aitab paremini mõista laiemaid ajaloolisi protsesse, millesse ka meie ühel või teisel viisil olime tõmmatud või mis meid kas otseselt või kaudselt mõjutasid. See on suure üldistusjõuga raamat, mille autoril on ometi jätkunud jõudu ka üksikasjadesse süveneda.
Alan Palmer on 1980. aastast Briti kuningliku kirjandusühingu (The Royal Society of Literature) liige ning seni on tema sulest ilmunud arvukalt käsitlusi valdavalt 18. ja 19. sajandi kohta, alates Preisi kuningast Friedrich Suurest, lõpetades Bismarcki ning Euroopa impeeriumite ajalugudega.
Originaali pealkiri Northern shores : a history of the Baltic Sea and its peoples. Eesti keeles
Märksõnad:
ajalugu
Läänemere maad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Läänemere maade ja rahvaste ajalugu, Alan Palmer, Pegasus 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Jüri Saar, Arnold Sinisalu, Ramon Loik, Erkki Koort, Kaide Tammel, Raul Savimaa, Venemaa võimalike arengute mõjust Eesti julgeolekule,
Sisekaitseakadeemia, 2024, hind: 4,00 eurot
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 6,00 eurot
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 4,00 eurot
Jüri Ant, Kaido Jaanson, Andres Kasekamp, Mart Laar, Mart Nutt, Ago Pajur, Raimo Raag, Tõnu Tannberg, Lauri Vahtre ja Sulev Vahtre, Eesti ajalugu VI. Vabadussõjast taasiseseisvumiseni,
Ilmamaa, 2005, hind: 30,00 eurot
Seppo Zetterberg, Eesti ajalugu,
Tänapäev, 2011, hind: 35,00 eurot
Malle Salupere, Tuhandeaastane Tartu. Nooruse ja heade mõtete linn,
TÜ Kirjastus, 2011, hind: 7,00 eurot
Alo Särg, Valgamaa mõisad ja mõisnikud,
Argo, 2009, hind: 25,00 eurot
Arno Kruusmann, Sõjatopograafia. Kaardilugemine,
Kaitseväe Ühendatud Õppeasutiste staap, 2004, hind: 15,00 eurot
Eestlane ja tema isand. Talupoegade majandusliku olukorra ja nende seisundi valgustamiseks eestimaal. Kirjutanud keegi, kes pole eestlane ega tema isand,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 13,00 eurot
Ain Saar, Aktsioonide aeg 1987-1988,
1998, hind: 15,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5963 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!