Teema: Väliskirjanike novellid ja jutud
Pealkiri:
Verine kamberAutor(id): Angela Carter
Kujundaja: Britt Urbla Keller
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2015
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Krista Kaer
ISBN: 9789985333372
Lehekülgi: 192
Seisukord: normaalses seisukorras raamatukogust kustutatud eksemplar, kaaned kiletatud
Mõõdud: 200x140
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
„Verise kambri” jutustused põhinevad muinasjuttudel või rahvapärimusel. Autor on öelnud, et tema eesmärgiks ei ole olnud kirjutada lugude uusversioone, vaid selitada välja nende latentne sisu. Ühtlasi on ta püüdnud rikkuda naiste kujutamise tava muinasjuttudes – koos uue kujuga on lood saanud ka uue tähenduse. Kogumikus on meelas ja barokne töötlus „Sinihabemest”, mitu versiooni „Kaunitarist ja koletisest”, humoorikas „Saabastega kass” ja veel mitu tuntud arhetüüpset lugu, mida vaadeldakse uue nurga alt. Angela Carteri viis muinasjuttude tõlgendusvõimalusi näidata ja nende sisu avada on olnud eeskujuks mitmele kirjanikule ning ka A.S. Byatt on öelnud, et oma raamatute kirjutamisel sai ta julgustust just Carteri teostest.
Originaali pealkiri The bloody chamber and other stories. Eesti keeles
Märksõnad:
Varrak
inglise
ilukirjandus
jutud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Verine kamber, Angela Carter, Varrak 2015Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Uku Masing, Rapanui vabastamine ehk Kajakad jumalate kalmistul,
Eesti Raamat, 1989, hind: 4,00 eurot
Ildefonso Falcones, Mere katedraal,
Kunst, 2017, hind: 15,00 eurot
Marion Chesney, Snoobide võim,
Tänapäev, 2020, hind: 4,00 eurot
Lara Prescott, Meie hoitud saladused [romaan Boriss Pasternaki raamatu Doktor Živago saatusest],
Tammerraamat, 2019, hind: 8,00 eurot
Marc Hamer, Kuidas püüda mutti. Ja kuidas leida end looduses,
Varrak, 2019, hind: 10,00 eurot
Lawrence Durrell, Clea,
Eesti Raamat, 2020, hind: 5,00 eurot
Roz Nay, Meie väike saladus,
Rahva Raamat AS, 2019, hind: 4,00 eurot
Lawrence Durrell, Balthazar,
Eesti Raamat, 2017, hind: 4,00 eurot
Michael Ondaatje, Sõjakuma,
Eesti Raamat, 2019, hind: 4,00 eurot
Katja Kettu, Rose on kadunud,
Koolibri, 2019, hind: 12,00 eurot
Ilukirjandus all on 23284 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!