Teema: Kultuur
Pealkiri:
Mõte ja tee. Keldi vaimsuse luguAutor(id): Fay Sampson
Kirjastus: Allika
Linn: Tallinn
Aasta: 2008
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Anu Kannike
ISBN: 9789985992234
Lehekülgi: 186
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 140x210
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Kütkestav, kasulik, objektiivne.»
Church Times
«Ringreis läbi keldi liikumise ajaloo. Hetkekski ei hakka igav, kui elustuvad tähtsamad nimed või väiksemad pühakud. Stiil on haarav ja humoorikas.»
The Reader
«Sel teemal on kirjutatud palju raamatuid, kuid see on üks parimaid. Sampson on suurepärane, haarav kirjanik… tulemuseks on imekaunis ja sügavmõtteline jutustus.»
Amazon
Kui keldi paganad põimisid jutustusi imepärastest reisidest armu- ja rõõmukülluse saartele, tegid keldi kristlased sellest fantastilisest nirvaanast elava tegelikkuse. Vaimu tuules purjetades suundusid need karastunud palverändurid niisugustele saartele nagu Skellig Michael, Iona ja Lindisfarne, hoolimata isiklikust turvalisusest või peavarjust. Nad tõid endaga kaasa esmajärgulised teadmised ja kunsti- ning luulerõõmu.
Selle uue vaimsuse laine, mida tänapäeval keldi kristlusena tuntakse, määras suurel määral rahvas ja poliitika. Iiri pühak Brigid juhtis naistele ja meestele, printsessidele ja orjadele mõeldud kloostrit, Artur aga kaitses samal ajal keldi Britanniat võimsate inglaste sissetungi vastu. Kindlameelne iiri misjonär Columban saadeti Burgundiast välja samal ajal, kui Lindisfarne'i kloostri asutaja Aidan oma kuninga vastu astudes suri. Need olid kirglikku elu elavad kirglikud inimesed. Mõni neist lõi värava välismaailma pattude ees kinni, suurem osa aga töötas koos lihtrahvaga, et ravida ebaõigluse ja pahategude haavu. Ning nende ainulaadne kristluse vorm puhkes rahuaegadel õitsele.
Kogenud kirjanik Fay Sampson põimib oskuslikult keldi ajaloo rikka pärandi ja legendide ning pühakute kohta käiva ainese terviklikuks looks. «Nägemused ja rännakud» pühitseb tõeliselt seda palverännuvaimu, mis iseloomustas keldi ajastut ja mis suudab meid tänini erutada ning kaasa elama panna.
FAY SAMPSON on viljakas autor, kes tunneb erilist huvi fantaasiamaailma ning keldi ajaloo vastu. Ta on kirjutanud täiskasvanutele ja lastele 37 raamatut ilukirjandusest populaarteaduslike teosteni. Kolmel korral on ta kandideerinud Guardiani lastekirjanduse auhinnale.
Märksõnad:
Allika
keldid
kristlus
kirikulugu
spirituaalsus
keldid
religiooniajalugu
ajalugu
etniline ajalugu
kultuuriajalugu
Britannia
Inglismaa
Visions and voyages : the story of Celtic spirituality. Eesti keeles
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Mõte ja tee. Keldi vaimsuse lugu, Fay Sampson, Allika 2008Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Eduard Petiška, Vanakreeka muistendid ja pärimused,
Eesti Raamat, 1983, hind: 15,00 eurot
Maarja Merivoo-Parro, Maarja varia. Raadiopäevik 2019/2020,
LoveTheDoor OÜ, 2020, hind: 9,00 eurot
Kalle Käsper, Pihtimus harimatusest. Esseid, artikleid ja müstifikatsioone kirjandusest,
EKSA, 2021, hind: 13,00 eurot
Toimetanud H. Siimisker, Paar sammukest eesti kirjanduse uurimise teed (4. osa). Uurimusi ja materjale,
Eesti NSV Teaduste Akadeemia, 1966, hind: 5,00 eurot
Toimetanud Rudolf Põldmäe, Paar sammukest eesti kirjanduse ja rahvaluule uurimise teed (3. osa). Uurimusi ja materjale,
Eesti NSV Teaduste Akadeemia, 1964, hind: 5,00 eurot
Philippe Nibelle, Maailma huku äärel. Fukushima päevik,
Ajakirjade Kirjastus, 2011, hind: 8,00 eurot
Sami Lotila, Lolluse entsüklopeedia,
Massimedia, 2013, hind: 7,00 eurot
Pierre Haski, Hiina veri. Kui vaikus tapab,
Sinisukk, 2006, hind: 7,50 eurot
Lauri Vahtre, Suur pettumus, ehk Inimene, ühiskond ja inimõigused,
Varrak, 2002, hind: 7,00 eurot
Koostanud Raivo Rammus. Toimetanud L. Laks, V. Põder ja H. Vainu, Välispanoraam 1972,
Eesti Raamat, 1973, hind: 4,00 eurot
Kultuur all on 4911 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!