Teema: Teater
Pealkiri:
Teatrielu 2015Autor(id): Koostajad Ott Karulin, Leenu Nigu
Kujundaja: Kersti Tormis
Kirjastus: Eesti Teatriliit, Eesti Teatri Agentuur
Linn:
Aasta: 2016
Originaalkeel:
ISBN: 42682001
Lehekülgi: 463
Sari: Teatrielu
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 215x170
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadist, kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 116
Aastaraamatus Teatrielu 2015 keskendutakse sel korral tavapäraste arvustuste, ülevaadete ja portreelugude asemel dialoogile, kus vestluspartneriteks erinevate kunstnikupositsioonidega tegijad: ühelt poolt lavastajad, etenduskunstnikud, teiselt poolt kriitikud. Nii vestlevad omavahel Juhan Ulfsak ja Hedi-Liis Toome, Anne Türnpu ja Madli Pesti, Sveta Grigorjeva ja Ott Karulin, Luule Epner ja Lembit Peterson, Laura Mets, Mirko Rajas ja Anne-Liis Maripuu, Mart Kangro ja Jim Ashilevi, Maike Lond Malmborg ja Riina Oruaas, Ene-Liis Semper ja Ott Karulin.
Jutuajamiste teemaulatus on olnud kõnelejate valida, palvega, et kõnelusi ilmestaksid näited 2015. aasta uuslavastustest. Lisaks on raamatu koostajad Ott Karulin ja Leenu Nigu pakkunud vestlejatele viis olulist märksõna: 1) teater kui rännak, kulgemine; 2) negatiivsuse poeesia ja esteetika; 3) tühjus, paus laval; 4) sugu, soostereotüübid ja nende murdmine Eesti teatris; 5) rahvus, rahvusvahelisus ja rahvusülesus Eesti teatris.
Vestlustele järgneb teatriaasta pildiline ülevaade, kuhu on koondatud Siim Vahuri, Rünno Lahesoo ja Mats Õuna isiklik fotoreportaaž ehk valik 2015. aasta kõige meeldejäävamatest teatrihetkedest. Mäluosas käsitleb Heili Einasto kahte Estonias lavastatud „Krattiˮ: Rahel Olbrei 1944. aasta ja Marina Kesleri 2015. aasta versiooni.
Aastaraamatu lõpetab kroonikaosa, mille on koostanud Tiia Sippol (Eesti Teatri Agentuur).
Märksõnad:
Eesti Teatriliit, Eesti Teatri Agentuur
Kersti Tormis
Teatrielu
Hind:
12,00 EURTeema
Filmikunst, teater, näidendid alla viimati lisatud:
Friedrich von Schiller, Wilhelm Tell,
Eesti Raamat, 1979, hind: 3,00 eurot
Kaie-Ene Rääk (koostaja), Eesti film 1991-1999. Estonian film 1991-1999,
F-seitse OÜ, 2000, hind: 9,00 eurot
Koostanud Grete Nootre, Eesti film 2000-2006,
Eesti Filmi Sihtasutus, 2008, hind: 9,00 eurot
Vilma Paalma, Estonia esimene sajand. Artiklite kogumik kutselise Estonia ajaloost,
Rahvusooper Estonia, Kultuurileht, 2007, hind: 9,00 eurot
Luule Epner, Monika Läänesaar ja Anneli Saro, Eesti teatrilugu. Teatrikunst (gümnaasiumiõpik),
Ilo, 2006, hind: 6,00 eurot
Iivi Lepik ja Anne Tuuling, Ma jutustan teile oma loo. Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri teisest lennust,
Valgus, 2006, hind: 6,00 eurot
Stephen Pettitt, Ooper,
Eesti Ekspressi Kirjastus, 2008, hind: 7,00 eurot
Arne Mikk. Toimetanud: René Tendermann, Estonia tõusmine tuhast. Peatükk teatri ajaloost (1944-1956),
Pegasus, 2013, hind: 25,00 eurot
Ingmar Bergman, Pildid,
Eesti Raamat, 1995, hind: 15,00 eurot
August Strindberg, Valitud näidendid,
Eesti Raamat, 1984, hind: 6,00 eurot
Filmikunst, teater, näidendid all on 1223 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!