Teema: Looduse, teaduse, tehnika ja silmaringi raamatud lastele
Pealkiri:
Ükssarvikute salapärane ajaluguAutor(id): Russ Thorne
Kirjastus: Koolibri
Linn:
Aasta: 2018
Originaalkeel:
ISBN: 9789985040485
Lehekülgi: 128
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 230x205
Suurus: suures formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 291
Tuhandeid aastaid on ükssarvik olnud tähtis tegelane rahvajuttudes, legendides, kirjanduses ja kunstis ning paistab, et ta muutub inimkonna jaoks aina lummavamaks. Tänapäeval teame me ükssarvikuna imekaunist keerdus sarvega hobust, kes kappab graatsiliselt hurmaval aasal. Ent iidsed legendid maalivad ükssarvikutest hoopis teistsuguse pildi. Need kirjeldavad raevukaid olendeid, kes olid vabalt võimelised inimesi tapma ning tegid seda päris hea meelega. Mõned olid hiigelsuured, koledad ja elajalikud. Teised jälle väikesed ning hirvelikud. Neid polnud võimalik kodustada; neile oli targem üldse mitte läheneda.
Võrratute illustratsioonidega raamat viib lugeja uurimisretkele, et otsida tõde ükssarviku päritolu kohta. Vaatluse alla võetakse legendid, müüdid, ilukirjandus, filmid, kujutav kunst ning isegi loomade maailm, et leida ükssarviku algkuju. Tänu avarale kultuuriloolisele ülevaatele on raamat huvitavaks lugemiseks ka neile, keda imeulme või fantasy-žanr otseselt ei kõneta.
Märksõnad:
Koolibri
Hind:
15,00 EURTeema
Laste- ja noortekirjandus alla viimati lisatud:
Reet Krusten, Eesti lasteluule kuldraamat,
TEA Kirjastus, 2008, hind: 18,00 eurot
Tiit Saare, Lipud enne ja nüüd,
Koolibri, 1998, hind: 4,50 eurot
Friederun Reichenstetter, Hans-Günther Döring, Kuidas elab väike orav? Põnev jutustus oravate elust,
Koolibri, 2014, hind: 7,00 eurot
Friederun Reichenstetter, Hans-Günther Döring, Väike siil ja tema sõbrad. Põnev jutustus siilide elust,
Koolibri, 2012, hind: 8,00 eurot
Hans Peterson, Ai! Valus on! Huvitav jutustus Peetri ja Petra suvevaheajast. Lisaks ka vajalikke õpetusi esmaabi andmiseks,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 1998, hind: 8,00 eurot
Friederun Reichenstetter, Väike öökull ja teised ööloomad. Põnev jutustus ööloomade elust,
Koolibri, 2016, hind: 8,00 eurot
Friederun Reichenstetter, Väike konn ja tema sõbrad. Alates sipelgast ja lõpetades liblikaga. Põnev lugu ühest looduse suuremast ümberkehastujast,
Koolibri, 2011, hind: 8,00 eurot
Pierre Couronne ja Pascale Védçre dAuria, Jänese elu,
Sinisukk, 1999, hind: 4,50 eurot
Jutte tüdrukutele,
Egmont Estonia, 2019, hind: 10,00 eurot
Koostanud Eve Leete, Eesti naljajuttude ja -salmide kuldraamat,
TEA Kirjastus, 2014, hind: 29,00 eurot
Laste- ja noortekirjandus all on 15869 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!