Teema: Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid
Pealkiri:
LydiaAutor(id): Kätlin Kaldmaa
Kujundaja: Jaan Rõõmus
Kirjastus: Hunt
Linn:
Aasta: 2021
Originaalkeel:
ISBN: 9789949731985
Lehekülgi: 48
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 280x200
Suurus: suures formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Elas kord üks tüdruk, kes sündis 1843. aasta detsembrikuus Vändra köstrimajas ja tema nimeks sai Lydia Emilie Florentine Jannsen. Lydia oli Jannsenite pere esimene laps. Tema isa oli ajakirjanik ja koolmeister Johann Voldemar Jannsen, kes asutas Postimehe. Lydia ema Juliana Emilie Koch kasvatas lapsi ja õpetas neile saksa keelt.
Kui Lydia sündis, ei olnud ühte Eestit olemas. Eesti asemel olid Eestimaa kubermang ja Liivimaa kubermang, mis mõlemad kuulusid Venemaa Keisririigi alla. Nii nagu praegu, elas siin ka toona palju erinevaid rahvaid, ametlikud keeled olid aga saksa ja vene keel. Lydia kaitses kogu oma elu tuliselt maarahva õigust oma keelele ja kultuurile ning oli üks laulupeo idee kandjatest.
See siin on lugu ühest eesti tüdrukust, kes kasvas üles Liivimaa kubermangus, sai Eesti kirjanikuks, rajas Soome silla, abiellus lätlasega ja läks elama Kroonlinna.
Märksõnad:
Hunt
Jaan Rõõmus
Koidula, Lydia, pseud., 1843-1886
eesti
kirjanikud
biograafiad
lastekirjandus
jutustused
luuletused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Lydia, Kätlin Kaldmaa, Hunt 2021Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Laste- ja noortekirjandus alla viimati lisatud:
Juhan Kunder, Imelik peegel,
Eesti Raamat, 1975, hind: 4,00 eurot
Ukraina muinasjutte. Saja rahva lood,
Eesti Raamat, 1979, hind: 4,50 eurot
Koostanud Linda Viiding, Soome muinasjutte. Saja rahva lood,
Eesti Raamat, 1980, hind: 5,00 eurot
Ole Lund Kirkegaard, Kummi-Tarzan ja teised,
Eesti Raamat, 1990, hind: 12,50 eurot
James Krüss. Toimetanud: Inna Lusti, Majakas Vähimadalal,
Tänapäev, 2005, hind: 6,00 eurot
Aleksei Vladimirov, Maailm püsib viljateral. Lugu seitsmes peatükis ja huvitavate killukestega sellest, kuidas inimene õppis tundma viljatera saladusi,
Eesti Raamat, 1988, hind: 4,00 eurot
Giovanni Caselli, Elu läbi sajandite,
Varrak, 1996, hind: 6,00 eurot
Senta Kivistik, Tilgatrükk (õppevahend),
Valgus, 1981, hind: 2,00 eurot
Mihkel Mutt, Näärivana,
Eesti Raamat, 1986, hind: 2,30 eurot
Mika Keränen, Khaba ja Nebra,
Kirjastus Keropää OÜ, 2018, hind: 15,00 eurot
Laste- ja noortekirjandus all on 15844 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!