Hiirami võti Vaaraod, vabamüürlased Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Hiirami võti. Vaaraod, vabamüürlased ja Jeesuse salajaste rullraamatute avastamine, Sinisukk 2003 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"1000 tartlast läbi aegade""Praktiline suhtekorraldus: Eesti k..""Kuupaiste heiastused. Kuldaja süd..""Portreefoto. Ainulaadne kursus, mi..""Eriefektid. Parandamine ja taastam..""Alguses oli Juhan. Meenutuslood õ..""Kukersiit ja konnatahvel""Eestlase lauluvara I osa""Rahvaravi retseptid. Üheksas kogu..""Äraaetud hobused""Noore loodusuurija seiklused""Septembri lapsed. Autobiograafilin..""Taeva puudutus""Õmblusmaterjalid""Michael Jordan""Esimene tsivilisatsioon. Maailm po..""Curtea-Veche kuningad""Propaganda hääletoru. Balti Esim..""Eesti film 1991-1999. Estonian fil..""Näod ja maskid. Autobiograafiline..""Algus pärast lõppu""Humphrey Bogarti elu. Varjunud mee..""Vana-Kreeka ajalugu (õpik ülikoo..""Andmeanalüüs sotsiaalteadustes""Hoidised oma aiast""Lonks. Seiklused seedetraktis""Varbuse, Kanepi, Valgjärve (Põlv..""Täna. Õhtul. Homme""Lahkumine. Näidend viies vaatuses""Veoautod. Õppematerjal""Müüdud. Tänapäeva orjuse lugu""Äri. Romaan""Ikaldus""Eesti näitlejanna Erna Villmer""Tee ja tõde""Poliitika kui depressioon ja enese..""Lossid ja kindlused. Vanaaja, kesk..""Paruness ja muusik. Proua von Meck..""Tallinna bastionid ja haljasalad""Eesti teelahkmel. Vabariigi Presid..""Neli päevaloojakut""Hilisöö Watlingi maanteel""Jõu teine ring""Kaunitar ja miljardär""Ilu läbi aegade""Tark parv""Ristsõnastik 2019. 15 aasta kogum..""Oksa Pollock. Viimane lootus""Magnaadi siivutu ettepanek""Tüdruk vintaažkleidis""Täielik heraldikaraamat""Jõuluaegne ettepanek""Laguunid""Juhuslik""Paide rajooni telefoniabonentide n..""Vabamüürlus. Sümbolid, saladuse..""Enam pole midagi kaotada. Triloogi..""Suur seinamaal""A. J. Fersman ja tema matkad""Uus kunstiraamat lastele""Läbipõimunud elu. Kuidas seened ..""Viimäne vihm""Lihtsalt elust""Väike põlismetsaraamat. A little..""Terraariumiteaduse käsiraamat. Si..""Sissejuhatus islamisse""Eesti Loodus 1978/1-6""Muutuv keskkond ja tervis""Kahe tulega rahvas""Pakri saared - loodus ja inimtegev..""Tuulehoog lõi vetesse"
71 tk kogusumma: 652,00 EUR

Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri: Hiirami võti. Vaaraod, vabamüürlased ja Jeesuse salajaste rullraamatute avastamine
Autor(id): Christopher Knight, Robert Lomas
Kujundaja: Ülo Emmus


Kirjastus: Sinisukk
Linn: Tallinn
Aasta: 2003
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Matti Piirimaa
ISBN: 9985736001
Lehekülgi: 386

Seisukord: normaalses korras raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega

Mõõdud: 156 × 242 mm
Suurus: tavaformaadist veidi suuremas formaadis, kõvade kaantega

Sisu:
Kui vabamüürlased Christopher Knight ja Robert Lomas alustasid vabamüürluse lätete otsimist, polnud neil aimugi, et nende uurimistöö kulmineerub Jeesus Kristuse ja Jeruusalemma algkiriku tõepärase loo kirjutamisega. Jeesusest ja tema äärmusjuudi sektist avanes tavapärasest sootuks erinev pilt ning autorid jõudsid järeldusele, et tänapäeva vabamüürluse võtmetähtsusega rituaale kasutati selle sekti initsiatsioonitalitustel. Olles järjekindlalt analüüsinud ja võrrelnud muistseid Egiptuse tekste, uut ja vana testamenti, varakristluse ja rabide kirju, Surnumere rullraamatuid ning vabamüürluse rituaale, rekonstrueerisid nad Jeesuse ja tema venna Jaakobuse unustusse vajunud loo ning kirjeldasid nende püüdu luua maa peal taevane kuningriik, kasutades selleks samasuguseid kombetalitusi nagu tänapäeva vabamüürlased.
Ristiusu kiriku loomist näidatakse poliitilise ettevõtmisena, millel oli vähe seost mehega, keda meie nimetame Kristuseks. Varakristlased matsid oma kõige väärtuslikumad rullraamatud Herodese templi alla veidi enne seda, kui nemad ise ja linn aastal 70 roomlaste käe läbi hukkusid. Rohkemi kui tuhat aastat maailmale kadunud tekstid kaevas salaja välja ja tõlgendas Templiordu, kes need muistsed õpetused ja rituaalid ka omaks võttis.
Raamatu autoritel läks korda dešifreerida vabamüürlaste rituaali varjatud salavihjed, mis osutusid võtmeks, millega avati Jeesuse rullraamatute viimane puhkepaik: imepärane pühamu, Herodese püstitatud ja ammu rusudeks varisenud pühakoja detailne rekonstruktsioon, mille ehitasid templirüütlite ja esimeste nüüdisvabamüürlaste järglased umbes 500 aastat tagasi. Jeesuse tõelised õpetused on säilinud ja ootavad väljakaevamist.

Christopher Knight (sünd 1950) on reklaami- ja kujunduskunstnik, keda huvitab ühiskonna käitumispsühholoogia ja uskumuste süsteem. Ta töötas palju aastaid tarbimispsühholoogina, tegeledes uute toodete kavandamise ja nende täiustamisega. 1976. aastal sai temast vabamüürlane.
Robert Lomas (sünd 1947) on elektriinsener, kes on tegelenud tahkisefüüsika uuringutega, esimeste personaalarvutite arendamisega ning aidanud luua ballastiliste rakettide juhtimissüsteeme. Praegu peab ta loenguid Bradfordi ülikooli juhtimiskorralduse keskuses. 1986. aastal sai temast vabamüürlane, kelle ettekanded vabamüürluse ajaloost äratasid Lääne-Yorkshire'i loožides suurt tähelepanu.


Märksõnad:
Jeesus Kristus
vabamüürlus
varakristlus
judaism
ajalugu
rullraamatud

Hind: 22,00 EUR
Hiirami võti. Vaaraod, vabamüürlased ja Jeesuse salajaste rullraamatute avastamine, Sinisukk 2003 | vanaraamat.ee
Hiirami võti. Vaaraod, vabamüürlased ja Jeesuse salajaste rullraamatute avastamine, Sinisukk 2003 | vanaraamat.ee
Hiirami võti. Vaaraod, vabamüürlased ja Jeesuse salajaste rullraamatute avastamine, Sinisukk 2003 | vanaraamat.ee
Hiirami võti. Vaaraod, vabamüürlased ja Jeesuse salajaste rullraamatute avastamine, Sinisukk 2003 | vanaraamat.ee
Hiirami võti. Vaaraod, vabamüürlased ja Jeesuse salajaste rullraamatute avastamine, Sinisukk 2003 | vanaraamat.ee
Hiirami võti. Vaaraod, vabamüürlased ja Jeesuse salajaste rullraamatute avastamine, Sinisukk 2003 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud