Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Lepitamatud dialoogid. Subjekt ja mälu nõukogudejärgses eesti romaanisAutor(id): Eineken Laanes
Kirjastus: Underi ja Tuglase kirjanduskeskus
Linn: Tallinn
Aasta: 2009
Originaalkeel:
ISBN: 9789985865293
Lehekülgi: 328
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 145 × 225 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Subjekt ja mälu nõukogudejärgses Eesti romaanis
Lepitamatud dialoogid on doktoriväitekirja põhjal ilmunud monograafia, mis uurib kolme romaani - Emil Tode Piiririik (1993), Jaan Krossi Paigallend (1998) ja Ene Mihkelsoni Ahasveeruse uni (2001) - põhjal eesti nüüdisromaani dialoogi nõukogudejärgse Eesti mälukultuuri ja identiteedidiskursustega. Käsitledes nende tekstide keskseid kujundeid paigallend ja hääletu pillipuhumine (Paigallend), mäletamise lühis (Ahasveeruse uni), piiril seismine(Piiririik), näitab uurimus, kuidas eesti nüüdisromaan aitab kaasa mitmekesisema ja pluralistlikuma mälukultuuri tekkele Eestis.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Lepitamatud dialoogid. Subjekt ja mälu nõukogudejärgses eesti romaanis, Eineken Laanes, Underi ja Tuglase kirjanduskeskus 2009Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Sami Lotila, Lolluse entsüklopeedia,
Massimedia, 2013, hind: 7,00 eurot
Mart Mäger, Linnud rahva keeles ja meeles,
Eesti Raamat, 1969, hind: 16,00 eurot
Mihhail Aleksejev, Stefan Mokulski, A. A. Smirnov ja Viktor Žirmunski, Väliskirjanduse ajalugu. Keskaeg ja renessanss,
Valgus, 1967, hind: 5,00 eurot
E. Nirk (toimetaja), Eesti kirjanduse ajalugu II köide. XIX sajandi teine pool,
Eesti Raamat, 1966, hind: 5,00 eurot
Koostanud ja toimetanud Jaan Eilart, Raamatulooline Eesti. Kodumaa tundmise allikad,
Eesti Raamatu Aasta Peakomitee, 2000, hind: 12,00 eurot
Homeros, Odüsseia,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1963, hind: 25,00 eurot
Svetlana Karm, Marleen Nõmmela, Piret Koosa (koostajad), Auasi. Eesti etnoloogide jälgedes...,
Eesti Rahva Muuseum, 2008, hind: 9,90 eurot
B. Sööt, Kirjandusteooria lühikursus,
Valgus, 1966, hind: 4,00 eurot
Anne Hussar, Arvo Krikmann ja Ingrid Sarv, Vanasõnaraamat,
Eesti Raamat, 1984, hind: 4,00 eurot
Einar Kraut, Ene Liivaste ja Aili Tarvo, Eesti õigekeel. Gümnaasiumi õigekeelsusõpik,
Koolibri, 2000, hind: 16,00 eurot
Kultuur all on 4884 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!