Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
PagulusseAutor(id): Elin Toona Gottschalk
Kujundaja: Mari Kaljuste
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2017
Originaalkeel:
Tõlkija: Kersti Unt
ISBN: 9789985341414
Lehekülgi: 456
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 230x150
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
1944. aastal said Liki ja Elin Toonast ning Ella Ennost paadipõgenikud nagu paljudest eestlastest, sel hetkel perest juba lahus olnud isa jäi Eestisse. Raamat kõnelebki lapsepõlvest Haapsalus, teekonnast üle mere, jõudmisest Saksamaale, sõja viimasest hirmsast aastast Saksamaal kesk pommitamisi ja ohte ning hilisemast pagulaselust Inglismaal, tehes ränka tööd ning võideldes vaesusega. Niisamuti Elini ema südikusest perekonna juhtimisel läbi sõjakeerise, kuid eriti vanaema vankumatust armastusest ja hoolest, mis rängas lapsepõlves oli Elinile alati toeks. See on karm ja aus, samas südamlik ja liigutav lugu neist rasketest aastatest, teise põlvkonna pagulaste probleemidest võõrsil ja lõpuks põgusamalt ka koju tagasi jõudmisest hulk aastaid hiljem, vabas Eestis. Elin Toona (Elin-Kai Toona Gottschalk) on sündinud 12. juulil 1937. aastal Tallinnas ning kasvanud üles Haapsalus, peamiselt vanaema Ella Enno ja tädi hoole all. Ta on luuletaja Ernst Enno lapselaps. Elin Toona ema Liki Toona ja isa Enn Toona olid näitlejad. Saatus viis Elin Toona lõpuks Ameerikasse, Floridasse, kus ta ka praegu elab ja kirjutab. Elin Toonalt on raamatuid ilmunud nii inglise kui ka eesti keeles, paguluses ja ka Eestis. Romaani „Puuingel” eest sai ta 1966. aastal Kanadas asuva Henrik Visnapuu Fondi välja antava Henrik Visnapuu kirjandusauhinna. Ta on Valgetähe V klassi teenetemärgi omanik.
Varrak
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Pagulusse, Elin Toona Gottschalk, Varrak 2017Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Jutta Grühn, Lapsepõlveaastad Eestis. Kinderjahre in Estland,
Sulemees, 2007, hind: 8,00 eurot
Elke Vesper, Kohutav Maria. Romaan Suzanne Valadoni elust. 1. raamat,
Kunst, 1996, hind: 6,00 eurot
Eldor Traks, Sõjakeerises ja vangilaagris,
Olion, 1992, hind: 8,00 eurot
Rait Avestik, Urmas Kibuspuu. 31 aastat,
Tänapäev, 2009, hind: 16,00 eurot
Koostanud Liina Roht, Muretust maailmast. Lapsepõlvelood Viljandimaalt,
Viljandi Muuseum, 2017, hind: 9,00 eurot
Tõnn Sarv, Ülestunnistus,
Ajakirjade Kirjastus, 2014, hind: 9,00 eurot
Edgar Mrugalla, Kunstivõltsijate kuningas. Minu mälestused,
Kunst, 1995, hind: 9,90 eurot
Chelsea Handler, Halloo, valge viin! - Halloo, Chelsea!,
Tänapäev, 2011, hind: 5,00 eurot
Ivo Parbus, Kaie Kõrb. Rambivalguses ja varjus (vestlused baleriiniga),
Revelex Kirjastus, 2005, hind: 3,00 eurot
Ene Rämmeld, Tervitus Pariisist! Bonjour de Paris!,
Tänapäev, 2006, hind: 7,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4613 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!