Teema: Filosoofia, loogika
Pealkiri:
Riigi müütAutor(id): Ernst Cassirer
Kujundaja: Jüri Kaarma, Eve Kask
Kirjastus: EKSA
Linn: Tallinn
Aasta: 2025
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Märt Väljataga
ISBN: 9789916768358
Lehekülgi: 456
Sari: Avatud Eesti Raamat
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 215x140
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Saksa mõtleja Ernst Cassireri (1874–1945) viimaseks jäänud raamat tõlgendab mõttelooliste etüüdide abil müüdi rolli poliitikas. Cassirer küsib fašismi-kogemusele tagasi vaadates, kuidas sai võimalikuks müütilise mõtlemise võit ratsionaalsuse üle. Vastuse leidmiseks annab ta ülevaate müüdi loomusest, klassikaliste ja kristlike filosoofide suhtumisest riiki ja müüti ning müüdi elluärkamisest romantismis. Kõne all on Platoni, Augustinuse, Aquino Thomase, Machiavelli, renessansi- ja valgustusmõtlejate, Thomas Carlyle’i, krahv Gobineau ja Hegeli arusaamad poliitikast. Raamatu võtab kokku arutlus müütide tehnilisest hulgitootmisest totalitaarsetes režiimides. Tõlkija saatesõna paigutab raamatu Cassireri süstemaatilise filosoofia konteksti.
Tõlgitud väljaannetest: The myth of the state ; Nachgelassene Manuskripte und Texte. Band 9, Zu Philosophie und Politik
Märksõnad:
EKSA
Avatud Eesti Raamat
riik
müüdid
mütoloogia
poliitiline filosoofia
riigifilosoofia
riigiteooriad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Riigi müüt, Ernst Cassirer, EKSA 2025Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Filosoofia, loogika alla viimati lisatud:
Indrek Meos, Loogika. Argumentatsioon. Mõtlemiskultuur,
Koolibri, 2003, hind: 15,00 eurot
Koostanud: Helen Eenmaa, Eesti filosoofia. Mis see on? Kogumik sellest, millest kõneldakse siis, kui kõneldakse eesti filosoofiast,
SE & JS, 2002, hind: 7,00 eurot
Ray Monk, Russell. Matemaatika: unelmad ja košmaarid,
Varrak, 2001, hind: 7,00 eurot
Jeremy Stangroom, Filosoofia,
Eesti Päevaleht, 2008, hind: 16,00 eurot
Yona Zeldis McDonough, Tass kohvi Marilyniga,
Maalehe Raamat, 2009, hind: 3,00 eurot
Jaak Rähesoo, Hecuba pärast. Kirjutisi teatrist ja draamast 1969-1994,
Ilmamaa, 1995, hind: 5,00 eurot
Simon Blackburn, Oxfordi filosoofialeksikon,
Vagabund, 2002, hind: 29,00 eurot
Benedetto Croce, Esteetika kui väljendusteadus ja üldlingvistika. Teooria ja ajalugu,
Ilmamaa, 1998, hind: 18,00 eurot
Ernesto Laclau; koostanud ja toimetanud Jüri Lipping, Antagonism, poliitika, hegemoonia. Valik esseid,
EYS Veljesto, 2015, hind: 25,00 eurot
Karl Popper, Avatud ühiskond ja selle vaenlased (2. osa). Prohvetluse kõrgaeg: Hegel, Marx ja järellainetused,
Eesti Keele Sihtasutus, 2011, hind: 36,00 eurot
Filosoofia, loogika all on 847 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!