Teema: Majandus, poliitika
Pealkiri:
Väärtusinvestori haridustee. Elu muutev teekond jõukuse, tarkuse ja valgustatuse pooleAutor(id): Guy Spier
Kujundaja: Pille-Riin Port
Kirjastus: Äripäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2022
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Raivo Hool
ISBN: 9789916707166
Lehekülgi: 222
Seisukord: heas korras raamat
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Raske on leida väärtusinvesteerimisest paremat viisi, kui eesmärgiks on saada rikkaks, kinnitab Guy Spier. Tegu pole aga pelgalt aktsiate valimise, vaid tõeliste väärtuste strateegiaga, mis on enamat kui raha, tõus ametiredelil või sotsiaalne kapital. Warren Buffett pani üsna oma investorkarjääri alguses osaühingud kinni ning tagastas aktsionäridele nende vara. Ilmselgelt pole raha olnud see, mis on pannud Buffettit stepptantsu vihtudes tööle kepsutama, kirjutab Spier oma erakordselt avameelses raamatus „Väärtusinvestori haridustee“, mis viib küll lugeja Wall Streeti kõige pimedamatesse nurkadesse, kuid on oma olemuselt üks nutikas ja praktiline teejuht tõelise edu tuumani.
Investeerimise tehnilist poolt – näiteks raamatupidamise lugemist ja allahinnatud firmade leidmist – on küllaltki lihtne õppida. Kuid mis kasu on neist oskustest investorile, kes on uppumas hirmumerre? Kui investor ei mõista oma sisemaailma – seda, millised on tema, ebakindlused, ihad, eelarvamused ja suhtumine rahasse – tõmbab reaalsus tal varsti vaiba alt. Spier tunnistab, et just nõnda toimis ta oma karjääri hakul, mil ahnus ja ülbus ta D. H. Blairi viisid. „Ning just kadedus sundis mind ennast reklaamima ja püüdma olla keegi, kes ei jäänud endale truuks. Sisemisele teekonnale asudes sain ma eneseteadlikumaks ja hakkasin neid nõrkusi paremini ära tundma.“
Spier ei salgagi, et ta on oma sisemise arengu nimel teinud läbi mitmeid teraapiaid, alates kognitiivsest käitumisteraapiast kuni seitse aastat väldanud jungiaanliku teraapiani. Ta on mitmete rabide ja teiste vaimsete õpetajate toel süüvinud religiooni, õppinud filosoofiat ning lugenud lõputul hulgal eneseabiraamatuid. Ometi kulus tal pea kaks aastakümmet, et jõuda inimese ning investorina punkti, kus ta praegu on. „Ka mina olen veel lõpetamata teos, just nagu teiegi,“ julgustab Spier kestva edu nimel edasi liikuma.
Märksõnad
investeeringud
väärtpaberiportfell
portfelliinvesteeringud
pikaajalised investeeringud
The education of a value investor. Eesti keeles
Hind:
33,00 EURTeema
Majandus, poliitika alla viimati lisatud:
Pekka Heikurainen ja Tapio Joutsenkunnas, Juhi töö teenindusettevõttes,
Aspectum Eesti, 1997, hind: 17,00 eurot
Kenneth N. Waltz, Inimene, riik, sõda. Teoreetiline analüüs,
Postimees Kirjastus, 2023, hind: 36,00 eurot
Tiit Made, Rahvusvahelised suhted. Leksikon,
Valgus, 2002, hind: 19,00 eurot
Ralph George Feltham, Diplomaatia käsiraamat,
Olion, 1994, hind: 6,00 eurot
Maailma äri ja kultuuri käsiraamat 2,
TEA Kirjastus, 2002, hind: 5,00 eurot
Koostanud Kaja Saksakulm-Tampere, Praktiline suhtekorraldus: Eesti kogemus,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2005, hind: 5,00 eurot
Peter Miller, Tark parv,
Äripäev, 2012, hind: 9,00 eurot
Ants Kukrus, Raul Kartus, Tööstusomand ja globaalmajandus,
Külim, 2008, hind: 6,00 eurot
Joseph E. Stiglitz, Vaba langemine. Ameerika, vabaturg ja maailmamajanduse langus,
Tänapäev, 2011, hind: 12,00 eurot
Eliyahu M. Goldratt, Kriitiline ahel. Romaan projektijuhtimisest ja haridusest,
Goldratt Baltic Network, 1999, hind: 17,00 eurot
Majandus, poliitika all on 2536 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!