Väriä inkeriin, Tartu Ingerisoomlaste Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Väriä inkeriin, Tartu Ingerisoomlaste Selts 2019 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Seitsmes rahukevad""Me""Kesköine koor""Võitlused ja võidud""Kodanlik õhukaitse""Hõbevalgem. Reisikiri suurest pau..""Монастыри России. ..""The dynamics of gender representat..""Armastuseraamat. Ülestõusmine""Prospero lapsed""Näidendid""Geneetika alused""Putukad (värvimisraamat)""Meie teatrites. Eesti NSV teatrite..""Praktiline värbamisturunduse käs..""Troonpühakiri (Than Tsing)""Draamateatri raamat. Teatrist ja t..""Okupatsiooni ikkes. 1918. a. Saksa..""Christoph Kolumbus. Triumf ja trag..""Kes elavad talus?""Kolmas Silm 2004/11""Suur tütrik ja Pirhonen""Eesti riik I""Kartmatu teadushiir Nero. Miks rak..""Ümbermaailmareisi päevikutest""Cougar 3. osa. Võitlus""Agatha Christie' mõistatus""The implementation of Internet dem..""Jäljed""Usuenergia""Tädi Tilehvoni jutud""Päkapikk Pikapäkk""Vagade elu. Näidend kolmes vaatus..""Õmblemine""Sotsialistlik Põllumajandus 1962/..""Hääletu kevad""Estonian Panorama""The cat in the hat / В-шляпе..""Horoskoobid tüdrukutele""Relva-SS vabatahtlikud""Umbrohud ja nende tõrje""Kodu 1927/2. Perekondlik kirjandus..""Aforismid""Eesti Piiritustööstuse Muuseum""Tsatsiki ja Alva""Džungli südames""Kohus, mis ei toimunud""Langevarjurid""Delimano retseptiraamat""Karupoeg Puhhi unejutud""Mõnikord lauldakse sadamas. Novel..""Ночная жизнь моей ..""Gone Too Far (Troubleshooters #6)""Kättesaamatu Tarzan""Filokartia""W.i.t.c.h. Ekspeditsioon: Smaragdl..""Laterna Magica. Piibliainelised ba..""Sigalate soojamajandus ja õhuvahe..""15 aastat omandi- ja maareformi. 1..""Ajalugu gümnaasiumile I. Humanita..""Популярные цифров..""Laulud""Maniküür laibale""Õunte otstarbekohane tootmine ja ..""Клинические лабор..""Ghrelin concentration in boys at d..""Johan Pitka - kodanik ja admiral 1..""Imelik peegel (muinasjutud)""It Could Be You""Пространство Любв..""Agromajanduslikud riskid taimekasv..""La cathedrale Saint-Isaac""Konnajõuk""Särage, ööd! (artiklite kogumik..""Mida peab teadma ilmast maisi kasv..""Taadu talus. Papiraamat""Džuudopoisid (jutustused)""Onu Sami ristid""Alkaios Maarjamaal""Sistematikaline eesti-inglise sõn..""Naeratus. Jutustusi""Minu reisikirjad""Taas on kevad""Das Land der Väter. Trilogie. 2. ..""Mihklipäeval. Mihklikuul""Sari õnnetuid lugusid 1-6 (komple..""Primavera"
87 tk kogusumma: 812,09 EUR

Teema: Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid
Pealkiri: Väriä inkeriin
Autor(id): Joonistanud Epp Katus; tekstid: Merje Malkki, Taisto Kalevi Raudalainen

Kirjastus: Tartu Ingerisoomlaste Selts
Linn:
Aasta: 2019
Originaalkeel:
ISBN: 9789949888603
Lehekülgi: 24

Seisukord:

Mõõdud: 295x210
Suurus: Pehmekaaneline

Sisu:
Tere, väike Ingerimaa-sõber!
Ingerimaa – see on maa ümber suure Peterburi linna. Ta ulatub Soome lahte suubuvast Narva jõest kuni Laadoga järveni, põhja suunas laiub ta Karjala maakitsusele ja lõuna suunas Oredeži jõe kallastele. Kokku umbes 15 000 ruutkilomeetrit. Läbi Ingerimaa voolab mitu suurt jõge Laukaajoki, Hevaanjoki, Inkerejoki. Jõgede vahele jäävad suured põllud, metsad, sood.
Ingerimaal elas väikseid soome-ugri rahvarühmi – vadjalasi, isureid ja soomlasi. Meie raamat ongi kokku pandud ingerisoome vanaemade ja vanaisade juttudest. Piilume veidi piltide kaudu nendesse lugudesse. Lugudesse, mille nad võtsid kaasa, kui Ingerimaalt pidid ära tulema, asudes elama alul Soome-, sealt välja saadetuina Vene- ja lõpuks aga Eestimaale.
Mõned lood selles raamatus on ingerisoome murdes. See keel on väga sarnane soome keelega, aga leidub palju ka omi sõnu. Ühes külas räägiti seda pisut üht-, teises teistmoodi. Lauludes on see keel püsinud tänini.
Ingerimaal kulges elu külades, kust naised käisid hiigelsuures Piiteri (Peterburi) linnas piima, mune ja muid talusaadusi müümas. Mehed käisid linnas voorimeesteks. Kaugemad külad toimetasid rohkem omaette. Kui meri oli lähedal, siis käidi muidugi ka kalal. Ja metsast saadi seeni, marju. Aga kalameestegi peredel olid väiksed peenramaad ja mõned koduloomad. Kasvõi kass, kel sageli nimeks Mirri ja koer nimega Halli või Musti.
Et Ingerimaa lugudes, lauludes ja piltides kaotsi ei läheks, lisa sinagi nüüd siia oma värvid!


Märksõnad:
ingerisoome
lood
ingerisoomlased
Ingerimaa
värvimisraamatud
lastekirjandus
Tartu Ingerisoomlaste Selts

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Teema Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid alla viimati lisatud:

Astrid Reinla, Pätu,
Eesti Raamat, 1988, hind: 6,00 eurot

Vladimir Beekman, Kurbade kivide linn,
Eesti Raamat, 1966, hind: 6,00 eurot

Koostanud Eno Raud, Kirju-Mirju. Ettelugemist koolieelsetele lastele,
Eesti Raamat, 1969, hind: 9,70 eurot

Kristiina Kass, Samueli võlupadi,
Tänapäev, 2012, hind: 18,00 eurot

Eno Raud, Kalevipoeg,
Eesti Raamat, 1970, hind: 15,00 eurot

Ira Lember, Neljateistkümnes neljapäev,
Egmont Estonia, 1995, hind: 6,00 eurot

Jaan Rannap, Topi,
Eesti Raamat, 1970, hind: 5,00 eurot

Muia Veetamm, Tutt ja Tops,
Eesti Raamat, 1979, hind: 5,00 eurot

Heljo Mänd, Koer taskus,
Eesti Raamat, 1967, hind: 4,50 eurot

Herta Laipaik, Professor Lillepooli kroonika,
Eesti Raamat, 1982, hind: 4,00 eurot



Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid all on 3865 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Väriä inkeriin, Tartu Ingerisoomlaste Selts 2019 | vanaraamat.ee
Väriä inkeriin, Tartu Ingerisoomlaste Selts 2019 | vanaraamat.ee
Väriä inkeriin, Tartu Ingerisoomlaste Selts 2019 | vanaraamat.ee
Väriä inkeriin, Tartu Ingerisoomlaste Selts 2019 | vanaraamat.ee
Väriä inkeriin, Tartu Ingerisoomlaste Selts 2019 | vanaraamat.ee
Väriä inkeriin, Tartu Ingerisoomlaste Selts 2019 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud