Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
LuuleseletamineAutor(id): Karl Muru. Koostanud Peeter Olesk
Kujundaja: Epp Kaavere
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2001
Originaalkeel:
ISBN: 9985770382
Lehekülgi: 486
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 140 × 200 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
#T142# 143
«Luuleseletamine» on esinduslik kogumik Tartu Ülikooli eesti kirjanduse õppetooli kauaaegse juhataja Karl Muru (s. 8. jaanuar 1927) uurimustest, artiklitest ja arvustustest, mis ilmub autori 75. sünnipäevaks. Karl Muru huvikeskmes on olnud eeskätt arbujate looming, rõhuasetusega Betti Alverile, kuid samavõrd on ta tähelepanu pööranud ka 1960.-1970-ndate aastate eesti tippluuletajatele (Paul-Eerik Rummo, Jaan Kaplinski, Hando Runnel jt.). Nii üksikautorite käsitlused kui ka üldistavamad kirjutised osutavad eesti luulemaastiku igakülgsele tundmisele -- siinkohal võiks lisada, et Karl Muru on ühtlasi mahukaima eesti luuleantoloogia «Sõnarine» kokkupanija. Luulet seletab Karl Muru valdavalt tekstide endi kaudu, suhtudes pieteeditundlikult nende loojatesse. Ehk nagu ütleb raamatu koostaja Peeter Olesk: «See on niisiis klassikaks saamise ja luuleks jäämise aeg nähtuna inimese poolt, kes kuulub selle luulega kokku.»
Märksõnad
Eesti
20. saj.
kirjanduskriitika
kirjandusajalugu
luule
eesti
luule
kirjandusajalugu
kirjanduskriitika
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Luuleseletamine, Karl Muru. Koostanud Peeter Olesk, Ilmamaa 2001Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Sami Lotila, Lolluse entsüklopeedia,
Massimedia, 2013, hind: 7,00 eurot
Mart Mäger, Linnud rahva keeles ja meeles,
Eesti Raamat, 1969, hind: 16,00 eurot
Mihhail Aleksejev, Stefan Mokulski, A. A. Smirnov ja Viktor Žirmunski, Väliskirjanduse ajalugu. Keskaeg ja renessanss,
Valgus, 1967, hind: 5,00 eurot
E. Nirk (toimetaja), Eesti kirjanduse ajalugu II köide. XIX sajandi teine pool,
Eesti Raamat, 1966, hind: 5,00 eurot
Koostanud ja toimetanud Jaan Eilart, Raamatulooline Eesti. Kodumaa tundmise allikad,
Eesti Raamatu Aasta Peakomitee, 2000, hind: 12,00 eurot
Homeros, Odüsseia,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1963, hind: 25,00 eurot
Svetlana Karm, Marleen Nõmmela, Piret Koosa (koostajad), Auasi. Eesti etnoloogide jälgedes...,
Eesti Rahva Muuseum, 2008, hind: 9,90 eurot
B. Sööt, Kirjandusteooria lühikursus,
Valgus, 1966, hind: 4,00 eurot
Anne Hussar, Arvo Krikmann ja Ingrid Sarv, Vanasõnaraamat,
Eesti Raamat, 1984, hind: 4,00 eurot
Einar Kraut, Ene Liivaste ja Aili Tarvo, Eesti õigekeel. Gümnaasiumi õigekeelsusõpik,
Koolibri, 2000, hind: 16,00 eurot
Kultuur all on 4884 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!