Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Kõned, mis muutsid maailmaAutor(id): Margot Mahlapuu (toimetaja)
Kirjastus: Pegasus
Linn:
Aasta: 2006
Originaalkeel: inglise keelest
Tõlkija: Pille Korpen
ISBN: 9789949425105
Lehekülgi: 225
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 190 × 270 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 060
Jutustused ja transkriptsioonid hetkedest, mis kujundasid ajalugu.
Kõnesid peetakse paljude sündmuste puhul, aga vähe on neid kõnesid, millest saab omaette sündmus. Selles kogumikus avaldatakse mõned ajaloo kõige kuulsamad kõned ja räägitakse sellest, miks neid kõnesid peeti ja kuidas nad muutusid nii tähtsaks. Need on sõnad, mis on muutnud meie arusaamu maailmast ja mida mäletatakse inimkonna kõige tähelepanuväärsemate hetkedena.
Igasugune kogumik, ükskõik kui õiglane ja kõikehõlmav see püüab olla, on oma olemuselt subjektiivne. Selle raamatu kõned on valitud nende igikestvuse seisukohalt. Enamik neist pärineb lähiajaloost, kuigi oma koht on ka religioossete ja poliitiliste juhtide sõnadel kaugest minevikust, enne ajakirjandusajastu tekkimist. Mõned teemad on igikestvad: inimlik headus, sotsiaalne harmoonia, sõda ja rahu, tulevikulootused – neidsamu väärtusi on väljendatud kahe aastatuhande kestel.
Kogumikus on esitatud üle 50 kõne, mille autoriteks on Mooses, Jeesus, Kuninganna Elizabeth I, Abraham Lincoln, Napoleon Bonaparte, Mahatma Gandhi, Clarence Darrow, Emmeline Pankhurst, Winston Churchill, Franklin D. Roosevelt, Adolf Hitler, George S. Patton, Jossif Stalin, Martin Luther King, John F. Kennedy, Ema Teresa, Nelson Mandela, George W. Bush ja paljud teised.
Igale kõnele eelneb sissejuhatus ajaloolise tausta selgituseks, samuti on lisatud iga kõneleja lühike elulugu.
Mõnede kuulsate kõnemeeste kõned on lühikesed ja räägivad otse asjast, teised on kuulsad oma võime poolest rääkida mitmeid tunde. Võimalusel on siin kõned esitatud täielikult: kui mõnd neist ongi tulnud lühemaks toimetada, on kõige olulisemad osad siiski jäänud muutmata.
John F. Kennedy, Winston Churchilli retoorika suur austaja, lausus Churchilli Teise maailmasõja kõnede kohta: «Ta mobiliseeris keele ja pani selle võitlema». Iga isik selles raamatus on suutnud oma keelt mobiliseerida ja panna selle kõnelema viisil, et see liigutab meid veel tänapäevalgi.
Hind:
25,00 EURTeema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Harri Moora, Koostanud: Ann Marksoo ja Hando Runnel, Meie rahvuskultuuri küsimusi,
Ilmamaa, 2003, hind: 8,50 eurot
Günther Kehnscherper, Kreeta, Mükeene, Santorin,
Valgus, 1989, hind: 3,50 eurot
toimetanud: Rutt Tänav, Merike Kask, Läbi paeselt halli argipäeva II. Pajusi valla lood,
Vali Press, 2006, hind: 8,00 eurot
Hanno Ojalo, Unustatud väeosa. Admiral Pitka Löögiüksus 1944,
Ammukaar, 2021, hind: 18,00 eurot
Robert Kurgo, Rannalautritest ilmameredele. Lehekülgi purjelaevandusest Pärnu kandi rannavetes,
Eesti Raamat, 1965, hind: 8,60 eurot
Koostanud: Isidor Goldman, P. Kaldoja, Tallinna legendid,
Perioodika, 1985, hind: 4,00 eurot
V. Konsap, Tallinna tuulelipud,
Eesti Raamat, 1966, hind: 5,00 eurot
koostanud Jüri Kivimäe ja Lea Kõiv, Tallinn tules. Dokumente ja materjale Tallinna pommitamisest 9./10. märtsil 1944,
Tallinna Linnaarhiiv, 1997, hind: 12,00 eurot
Nigel McCrery, Tummad tunnistajad. Kriminalistika ajalugu,
Äripäev, 2015, hind: 11,00 eurot
Sulev Vahtre, Muinasaja loojang Eestis. Vabadusvõitlus 1208-1227,
Olion, 1990, hind: 6,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6186 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!