Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
SõbrapoisidAutor(id): Michael Pedersen
Kujundaja: Anne Pikkov
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2025
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Piret Saue
ISBN: 9789985362617
Lehekülgi: 248
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 200x130
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Michael Pedersen on tuntud Šoti luuletaja ja nüüd ka proosakirjanik. Ta on praegu Edinburghi ülikooli luuletaja-resident ja uus Edinburghi makar (ametlik luuletaja). Ta on avaldanud kolm luulekogu, võitnud mitmeid stipendiume ja auhindu ning käinud oma luulet esitamas terves maailmas, sealhulgas ka Tallinna kirjandusfestivalil HeadRead. Ta oli ka üks Neu!Reekie! asutaja. Tegu oli luuletajate ja muusikute grupeeringuga, kes esitasid oma luuleetendusi nii Šotimaal kui ka mujal. „Sõbrapoisid” on tema esimene proosaraamat, milles ta kirjutab sõpradest oma elus. Suurim osa on pühendatud Scott Hutchinsonile (Frightened Rabbit), indie-muusikule, heale sõbrale ja luulekogu „Oyster” kaasautorile, kes sooritas 2018. aastal enesetapu. Silmitsi leinaga hakkab Michael Pedersen kirjutama kaotatud sõbrale ning meenutama ka varasemaid sõprussuhteid, kasvamist töölisklassi keskkonnas ja luuletajaks kujunemist. „Sõbrapoisid” ilmus 2022. aastal ning võeti väga hästi vastu, seda kiitsid kriitikud ja selle hääletasid aasta raamatuks Sunday Timesi lugejad. „Kaunis, liigutav ja elujaatav raamat.” – Ian Rankin „Kõige täiuslikum sõpruse portree, mida ma olen kunagi lugenud.” – Stephen Fry „Suurepärane mõtisklus meeste sõprusest.” – Guardian
Märksõnad:
Varrak
Anne Pikkov
Pedersen, Michael, 1984-
sõprus
inimsuhted
inglise
šoti
kirjanikud
mälestused
päevikud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Sõbrapoisid, Michael Pedersen, Varrak 2025Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Jutta Grühn, Lapsepõlveaastad Eestis. Kinderjahre in Estland,
Sulemees, 2007, hind: 8,00 eurot
Elke Vesper, Kohutav Maria. Romaan Suzanne Valadoni elust. 1. raamat,
Kunst, 1996, hind: 6,00 eurot
Eldor Traks, Sõjakeerises ja vangilaagris,
Olion, 1992, hind: 8,00 eurot
Rait Avestik, Urmas Kibuspuu. 31 aastat,
Tänapäev, 2009, hind: 16,00 eurot
Koostanud Liina Roht, Muretust maailmast. Lapsepõlvelood Viljandimaalt,
Viljandi Muuseum, 2017, hind: 9,00 eurot
Tõnn Sarv, Ülestunnistus,
Ajakirjade Kirjastus, 2014, hind: 9,00 eurot
Edgar Mrugalla, Kunstivõltsijate kuningas. Minu mälestused,
Kunst, 1995, hind: 9,90 eurot
Chelsea Handler, Halloo, valge viin! - Halloo, Chelsea!,
Tänapäev, 2011, hind: 5,00 eurot
Ivo Parbus, Kaie Kõrb. Rambivalguses ja varjus (vestlused baleriiniga),
Revelex Kirjastus, 2005, hind: 3,00 eurot
Ene Rämmeld, Tervitus Pariisist! Bonjour de Paris!,
Tänapäev, 2006, hind: 7,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4613 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!